Poraz crnogorskih košarkašica u Mančesteru, ispustile dvocifrenu prednost

Piše: Vladan 721 pregleda Dodaj komentar

Nešto slično kao u Italiji prije četiri dana (kada su ispustile prednost od 56:50, na 81 sekundu prije kraja), košarkašice Crne Gore su ponovo ostale „kratkih rukava”, ovoga puta u Mančesteru – izabranice Momora Milatovića su u 32. minutu vodile 10 razlike (58:48), ali su na kraju, ipak, poražene od Velike Britanije (71:67), u meču 4. kola grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Drugim vezanim porazom, a nakon dvije startne pobjede protiv Albanije (99:39) i upravo Velike Britanije (78:64), „crvene” su zakomplikovale situaciju u borbi za plasman na šampiona Starog kontinenta, jer se i Velika Britanija vratila u trku za jedno od prva dva mjesta u grupi.

Serijom 16:2, domaće košarkašice su napravile veliki preokret i na dva minuta prije kraja povele 64:60, kada je Milatović zatražio tajm-aut.

Nakon pauze, Jelena Škerović je smanjila na 64:62, ali je Ela Klark pogodila trojku, a Rejčel Vandervol pogodila dva bacanja za vođstvo (69:62) na 36 sekundi prije kraja, kada je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Jelena Dubljević je bila najefikasnija u našoj selekciji sa 22 poena, a imala je i 10 skokova, dok  je Iva Perovanović meč završila sa 14 poena i devet uhvaćenih lopti. Najzaslužnija za trijumf domaćih bila je Džona Lidhem sa 28 poena.

“Doživjele smo sličan poraz kao u Italiji prije četiri dana. U posljednjih minut i po dozvolile smo protivniku nekoliko ofanzivnih skokova, promašile naše šuteve i to je odlučilo pobjednika. Desio nam se pad u igri kao što je bilo i u Italiji, ali moramo da izvučemo pouke iz ova dva meča kako bi spremno dočekale novembar kada će se odlučivati pitanje plasmana na Eurobasket. Nijesu sve šanse izgubljene, ali jasno je da moramo da odigramo značajno bolje nego u posljednja dva meča. I kada dobijamo i kada gubimo mi smo tim, tako da svi snosimo dio krivice, ali vjerujem da imamo snage i kvaliteta da se izdignemo”, kazala je nakon meča kapitenka Jelena Škerović.

Italija je u Tirani savladala Albaniju 86:40 i ostvarila četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva.

Kvalifikacije se nastavljaju 19. novembra, kada Crna Gora gostuje Albaniji, a četiri dana kasnije u Podgoricu stiže Italija u odlučujućem duelu u borbi za plasman na Eurobasket.

Velika Britanija – Crna Gora 71:67 (17:23, 16:12, 15:19, 23:13)

Velika Britanija: Simpson, Hau, Kolins 3, Vandervol 11 (4-2), Hendi 2, Nejlor, Klark 15, Alen, Lidhem 28 (9-7), Stjuart 12 (1-0), Džons, Tompson.

Crna Gora: Matović 2, Škerović 7, J. Vučetić, Popović, Aleksić 2, Dubljević 22 (9-8), Milošev, Perovanović 14 (5-4), Jovanović 8, Robinson 6, M. Vučetić, Mujović 6.