Poraz Crne Gore u osmini finala, slijedi borba za opstanak

Piše: Ognjen 821 pregleda Dodaj komentar

Mlada košarkaška reprezentacija izgubila je u osmini finala Evropskog prvenstva od Francuske.

Crna Gora je izgubila u meču za četvrtfinale od Francuza 70:37.

Loš napadački učinak, uz niske procente šute odvele su naš tim u neuspjeh, iako je defanziva, posebno u prvom poluvremenu bila dobra.

Moglo se to vidjeti i po kretanju rezultata, pošto je prva četvrtina završena 13:11, a nakon 20 minuta Francuska je imala prednost od 27:18.

Dok su naši nastavili sa velikim brojem promašaja i u nastavku, Francuska je u drugih 20 minuta ubacila 43 poena i stigla je ubjedljivo do trijumfa.

Samo dva igrača u našem timu imala su dvocifren poenterski učinak, Miloš Popović 11 poena, 15 skokova i Marko Simonović 10 poena i sedam skokova.

Francusku je predvodio Batist sa 15 poena, 10 je dodao Fevrije, osam Vogiren.

Crna Gora će takmičenje nastaviti u borbi za plasman od devetog do 16 mjesta. Naredni rival biće poraženi iz duela Srbije i Rumunije.

Pobjeda u tom meču značila bi i ostanak u A diviziji.