Poraz Crne Gore pod Goricom

Piše: Ognjen 988 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora je poražena od Srbije u trećem kolu Lige C (grupa 4) Lige Nacija rezultatom 0:2.

Naši momci nijesu uspjeli da odbrane domaći teren i dođu do novih bodova koji bi nam znatno olakšali put u daljem takmičenju.Moramo istaći da smo odigrali očajno prvo poluvrijeme, praktično je postojala samo jedna ekipa na terenu – Srbija, koja ruku na srce, i nije pružila neku spektakularnu predstavu. Ipak, dovoljno dobru da na odmor ode sa prednošću od 1:0 golom iz penala koji je skrivio Filip Stojković. Odrana na mukama, sredina nepostojeća i nadjačana, a napad odsječen – tako je nekako izgledala Crna Gora u prvom dijelu igre. Potpuna dominacija Aleksandra Mitrovića, špic Fulama je nadjačao svakog našeg reprezentativca, a nekad i dvojica naših nijesu uspjela da zasutave gorostasnog centarfora.

Nakon tog hladnog tuša koji je predugo trajao, čitavih 45 minuta, Tumba je izmjenama trgnuo naše, ušao je Marko Janković koji je prijeko potreban i sredini ali i napadu. Kao što se i očekivalo, Crna Gora je napadala ali, izuzev par polušansi, jalovo. Srbija se povukla prepuštajući sredinu našima, te su iz kontri pokušali da riješe meč. Ipak, nijesmo imali sreće da postignemo gol iz par dobrih prilika, Srbija je to znala da kazni, drugim golom Mitrovića desetak minuta prije posljednjeg zvižduka.

Crna Gora se sada okreće novom duelu, onom u Viljnusu protiv Litvanije koji se igra 14.10. od 20:45.

Flashscore.com

Tok meča:

Očajan početak naših, Srbija dominantna, bez šansi na obje strane.

18.min – Penal za Srbiju. Stojković ruši Rodića, Roki pokazuje na bijelu tačku. Mitrović u jednu, Petković u drugu stranu. Crna Gora – Srbija 0:1

30.min – Velika šansa sa Dušana Tadića, kapiten Srbije i Ajaksa ipak neprecizan.

Ništa se nije dešavalo vrijedno pomena do kraja poluvremena, treba istaći da je Crnoj Gori potrebna pauza i šok terapija, Tumba mora da reaguje. Uvodi Marka Jankovića koji potpuno mijenja tempo meča.

53.min – Prva ozbiljna šansa za Crnu Goru. Bećo je pokušao sa dvadesetak metara, ipak lopta je prohujala pored lijeve stative Dmitrovićevog gola.

56.min – Kontra Srbije, Mitrović nosi tri naša igrača na leđima, priprema Tadiću zicer, ovaj na svu sreću po nas, šalje loptu pored gola.

63.min – Vukčević dobija žuti karton, propušta meč protiv Litvanije.

70. minut – Stevan Jovetić je pokušao da nađe Vladimira Jovovića, ali je Marko Dmitrović bio brži. Marko Janković je nerješiva enigma za Srbe.

72.min – Izmjene na obje strane. Mirko Ivanić je ušao umjesto Aleksandra Šćekića, a Branko Jovičić umjesto Saše Lukića.

71.min – Dobar šut Stevana Jovetića, Marko Dmitrović odbija, ali Nikola Vukčević ne stiže do lopte.

77.min – Žuti za Jankovića, diskutabilna odluka Rokija. Tumbi se to nije nimalo dopalo, pa zbog protesta Crna Gora ostaje bez selektora do kraja meča.

81. min – Srbija stavlja tačku na večerašnji duel. Andrija Živković je centrirao, SMS propustio loptu, a najbolji igrač Srbije večeras drugim golom presudio našima.