Poraz Crne Gore od Srbije u Beogradu

Piše: Ognjen 842 pregleda Dodaj komentar

Futsal reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 5:1 od selekcije Srbije u prvom prijateljskom meču koji je večeras odigran u Beogradu.

Izabranici Sveta Ljesara dobro su započeli meč, došli do prednosti ali je izuzetno kvalitetna selekcija Srbije preokrenula situaciju i došla do zaslužene pobjede.

„Sokoli“ su dobro ušli u meč i uspjeli da pronađu „rupu“ u defanzivnom bloku protivnika pa je Šušić udarcem sa pet metara donio prednost našem timu.

Pogodak naše selekcije pokrenuo je reprezentativce Srbije koji su preuzeli inicijativu i deset minuta kasnije došli do izjednačenja preko Jovanovića, da bi do odlaska na odmor Radovanović preokrenuo rezultat i donio prednost domaćinu.

Radovanović je u trećem minutu nastavka uvećao prednost domaćina, da bi se tri minuta kasnije po drugi put u listu strijelaca upisao i Jovanović. Konačan rezultat susreta postavio je Tomić koji je u 33. minutu iskoristio grešku Šušića i matirao Asanovića.

Srbija je upisala potpuno zasluženu pobjedu. Prvi dio susreta odigrali smo korektno, uspjeli da prvi pogodimo ali smo zbog nesmotrenosti do odlaska na odmor dozvolili rivalu da postigne dva gola. U drugom dijelu susreta do izražaja je došla bolja fizička pripremljenost protivnika, koji je u dominirao i došao do nova tri pogotka. Nama nedostaje nekoliko standardnih igrača, što se itekako osjeti u našoj igri. Sjutra nas u Vrbasu očekuje drugi meč i pokušaćemo da ostvarimo bolji rezultat nego danas, rekao je selektor Ljesar.

Drugi duel futsal reprezentacija Srbije i Crne Gore igra se u četvrtak u Vrbasu sa početkom u 18:00 časova.

Srbija – Crna Gora 5:1

Dvorana Šumice, Beograd.

Sudije: Vladan Radulović, Damir Radović i Nebojša Panić (Srbija).

0:1 – Šušić 3′, 1:1 – Jovanović 13′, 2:1 – Radovanović 18′, 3:1 – Radovanović 23′, 4:1 – Jovanović 26′, 5:1 – Tomić 33′

Srbija: Stefan Filipović, Predrag Jovanović, Dragan Tomić, Matko Pršić i Denis Ramić. Igrali su još: Jakov Vulić, Simeun Kopanja, Andrija Stanković, Stefan Krstić, Marko Radovanović, Jovan Lazarević, Bojan Filipović i Nikola Matijević.
Goran Ivančić.

Crna Gora: Dragoljub Despotović, Aleksandar Bojović, Eldin Ćorović, Bojan Bajović, Saša Gorjković. Igrali su još: Igor Asanović, Marko Mišović, Mileta Vučetić, Arijan Efović, Lazar Mašulović, Dejan Miličić, Miloš Durutović.
Selektor: Sveto Ljesar.