Poraz Crne Gore od Danske

Piše: Vladan 771 pregleda Dodaj komentar
Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Danske 2:1 u prijateljskom meču koji je uvertira za nastavak kvalifikacija i gostovanje Švedskoj.

Naši fudbaleri su prilično oprezno počeli meč. Danci su dominirali od starta stvorili pritisak, a posebno opasni bili su po desnoj strani napada koju Tomašević nije najbolje kontrolisao. Činjenicu da je štoper iznuđeno igrao na poziciji lijevog beka, Danska je iskoristila da nekoliko puta priprijeti u prvih 15 minuta, ali nijesu stvorili veliku šansu.

Crnogorci su sa druge strane iz prve ozbiljnije akcije zatresli mrežu. Nakon kornera Šmajhel je odbio ispred Baše, Jovetić je bio vrlo brzo odnio je loptu ispred rivala i sa 14 metara je zakucao u mrežu za 0:1. Bio je to 17. minut. Do odmora su Danci stvorili nekoliko opasnih situacija a Hejberg je u više navrata mogao do gola, jednom je pogodio i stativu praktično iz mrtvog ugla.

Briga za Brnovića stvorila se dva minuta prije odmora kada je Jovetić zatražio zamjenu. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela domaći su imali najbolju šansu. Korner sa lijeve strane, skočio je Jurari ali nije dobro zahvatio loptu i ona je prošla pored gola.

Izlaskom Jovetića naš napad je potpuno otupio, tako da je Danska još više kontrolisala igru u drugom dijelu, mada bez neke prevelike ofanzive, prilično dobro smo čuvali naš gol. Ipak u 71. minutu došlo je do veoma loše intervencije Mladena Božovića. Naš čuvar mreže nije dobro vidio loptu nakon udarca Eriksena i loša reakcija dovela je do poravnanja na 1:1.

Potpuni preokret viđen je u samom finišu. Sudija je u 85. minutu dosudio penal za domaće nakon kontakta Marka Vukčevića i Jakobsena, a Fišer je pogodio sa bijele tačke za 2:1.

Danska – Crna Gora 2:1