Poraz Crne Gore, ništa od glavne runde

Piše: Ognjen 890 pregleda Dodaj komentar

Futsal reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u glavnu rundu kvalifikacija za UEFA Futsal EURO – u naredni krug ide Finska koja je večeras u “Morači” savladala našu repezentaciju sa 2:0.

Prvo poluvrijeme je proteklo u prilično izjednačenoj borbi u kojoj su se najviše istakli golmani Ojanpera i Despotović sa po šest odličnih odbrana. Kada se činilo da će se na poluvrijeme otići bez golova, Haverić je, 25 sekundi prije odlaska na odmor, napravio prekršaj u opasnoj zoni a zatim i ispustio svog igrača Miku Kitolu koji je sa šest metara pogodio rašlje crnogorskog gola. Već u narednom napadu Haverić je imao priliku da se iskupi, ali je njegov udarac sa desetak metara završio na stativi.

U drugom poluvremenu Crna Gora je bacila sve na napad i predvođena fenomenalnim Ilijom Mugošom stvorila veliki broj dobrih prilika za gol – do kraja meča naša selekcija je uputila čak 24 šuta ka golu protivnika, od čega čak 14 u okvir gola – ali velika inicijativa nije dala rezultat. Kako to obično biva, umjesto izjednačenja koje je visilo u vazduhu, Crna Gora je u finišu meča primila još jedan pogodak. Haverić je pod pritiskom izgubio loptu, a Hosio iz prve uposlio Kitolu koji je svojim drugim golom na meču riješio sve dileme o konačnom plasmanu.

Finska je kao pobjednik grupe izborila mjesto na završnom turniru treće grupe glavne runde kvalifikacija na kojem će igrati sa Poljskom, Italijom i Bjelorusijom. Crna Gora je ovim porazom izgubila šanse da uđe u konkurenciju za najbolju drugoplasiranu ekipu.

Finska – Crna Gora 2:0

Finska: Juha Ojanpera, Panu Autio, Juka Kitola, Miko Kitola, Mika Hosio. Klupa: Juha-Mati Savolainen, Sergej Korsunov, Tatu Ahonen, Juha-Peka Torvinen, Timor Inapšba, Petri Gronholm, Araš Muridijazd, Jani Korpela, Anti Teitinen. Selektor: Mirko Martić.

Crna Gora: Dragoljub Despotović, Milovan Drašković, Nikola Perović, Bojan Bajović, Ilija Mugoša. Klupa: Miloš Bošković, Darko Čalasan, Miloš Vraneš, Nedžad Haverić, Saša Gojković, Ranko Novović, Marko Bajčetić, Nikola Minić, Aleksandar Obradović. Selektor: Sveto Ljesar.