Poraz Budućnosti, uz incident u ”Morači”!

Piše: Ognjen 647 pregleda Dodaj komentar

Poraz košarkaša Budućnost Volija na startu druge faze Eurokupa. ”Plavi” su u ”Morači” ugostili turski Banvit koji je glavni grad Crne Gore napuštio osvajanjem dva boda, 74:68 (8:22, 24:27, 17:12, 19:13).  Presudila je katastrofalna prva četvrtina, Budućnost je u nastavku jurila rezultat ali nije uspjela da preokrene protiv jakog turskog sastava. Sjenku na meč bacio je incident u finišu, kada je uletio navijač domaćih, napao jednog igrača Banvita koji mu je uzvratio, pa je duel bio u prekidu desetak minuta. Na žalost, velika kazna čeka ”plave”!

Meč je počeo promašajima na objema stranama, pa je nakon tri ipo minuta igre bilo samo 4:3 za goste. Banvit se odvojio u 6. minutu vodio je 12:5. Slabo je išao šut ”plave”, na dva minuta do kraja četvrtine velikih 16:5 za turski tim, poslije prvih deset minuta 22:8 za Banvit.

Silovito su krenuli gosti i u nastavku, bilo je  +17, u 13. minutu vodili 31:17. Domaćin se malo sabrao, smanjio na sredini dionice 33:23. Sve je gostima išlo od ruke, šut ih je odlično služio, na dva minuta do odmora velikh 45:29 za Turke. Na dužu pauzu gosti odlaze sa velikom prednošću od 49:32.

Serijom 6:0 Budućnost je otvorila treću dionicu, 49:38. Šehović je trojkom na sredini dionice smanjio na 53:43. No, opet su se gosti odvojili, na tri minuta do kraja četvrtine Banvit je vodio 57:43. Plavi su uspjeli da smanje ispod deset razlike, a na minut ipo  do kraja bilo je 59:49. Imali smo napad da smanjio, Ivanović je promašio trojku, stigla je kazna u posljednjim sekundama za 61:49.

Prvi koš u posljednjih deset minuta domaćin je postigao tek nakon nešto više od tri minuta igre, 66:51. Trojkom Subotića na pet minuta do kraja meča smanjili smo na 68:55. Koševima Vitkovca sa slobodnih bacanja prišli smo na -9 na tri ipo minuta do kraja. I kada je trebalo da Budućnost pritisne u finišu, veliki propust, uletio je jedan navijač Budućnosti napao igrača gostiju, nastale su čarke na terenu, došlo je i do udaranja, jedan igrač Banvita udario je navijača koji je uletio na teren, na žalost velika kazna čeka ”plave”! Kažnjeni su Mehija i Rolend. Nakon prekida meč je nastavljen, Šehović je pogodio četiri slobodna, trojka Subotića za 66:69 na dva minuta do kraja. Nekoliko promašaja domaćina kada se lomio rezultat, ipak izostao je preokret, na kraju trijumf Banvita 74:68.

Budućnost Voli u neđelju dočekaće Levski u okviru 17. kola ABA lige.