Poraz Budućnosti od Vajpersa u Norveškoj

Piše: Ognjen 754 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti doživjele su prvi poraz u Ligi šampiona – izabranice Dragana Adžića u Kristiansandu su poražene od Vajpersa 29:19 (15:11) u drugom kolu grupe D. Nakon sjajnog izdanja i ubjedljive pobjede protiv Bitighajma u ”Morači” na startu nove sezone elitnog takmičenja, Milena Raičević i saigračice pružile su loše izdanje protiv norveškog tima koji je vodio tokom čitavog meča, a loša igra na početku prvog i drugog dijela koštala ih je ubjedljivog poraza. U prvom poluvremenu je Budućnost držala priključak, nakon prvih 30 minuta gubila 15:11, da bi u nastavku napad potpuno stao – samo osam golova, od čega četiri u finišu kada je pobjednik već bio poznat. Budućnost u narednom kolu, naredne subote gostuje francuskom Mecu.

Đurđina Jauković, Milena Raičević i Kristina Laslo bile su najefikasnije sa po četiri gola, dok je Darli Zokebi de Paula imala 14 odbrana.

Lin Jorum Suland je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa devet pogodaka, dok je Katrin Lunde Haraldsen bila nerješiva enigma za igračice našeg tima i upisala ja 19 odbrana.

VAJPERS – BUDUĆNOST 29:19 (15:11)

KRISTIANSAND – ”Akvarama Kristiansand”. Gledalaca: 2. 000. Sudije: Floresku, Stoia (Rumunija). Sedmerci: Vajpers 1 (1), Budućnost 5 (5). Isključenja: Vajpers 8, Budućnost 4 minuta.

VAJPERS: Hauge, Fagerhajm, Lunde (19 odbrana), Arntsen 4, Refsnes 1, Larsen 1, Skar Bratset 5, Noertsbo, Kristensen, Jonasen 3, Lunde Borgesen, Skaug, Suland 9 (1), Kristiansen 6, Jensen, Naes Andresen.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (14 odbrana), Babović, Batinović (dvije odbrana), Ujkić 1, Konatar, Jauković 4 (1), Pletikosić, Laslo 4 (3), Godeč, Malović 3 (1), Brnović 1, Pavićević 1, Ramusović, Raičević 4, Grbić 1.