Polovičan učinak CG karate tima u Istanbulu

Piše: Ognjen 702 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski karatisti drugog takmičarskog dana turnira Serije A u Istanbulu ostvarili su po pobjedu i poraz.

U kategoriji do 68 kilograma, Marina Raković na startu turnira pobijedila je Iranku Pegah Zangenehkarkuti 1:0, dok je u drugom kolu izgubila od Njemice Džoane Kner izjašnjavanjem sudija.

Njena klupska koleginica iz podgoričkog Omladinca, Dragana Konjević u prvom kolu kategorije preko 68 kilograma u prvom kolu pobijedila je Iranku Šadi Šariati 3:0, dok je u drugom izgubila od Amerikanke Maje Vasovič 2:0.

Član Budućnosti, Almir Cecunjanin na startu takmičenja u kategoriji preko 84 kilograma bio je slobodan, u drugom je slavio protiv Alija Alavija iz Libana 3:0, dok je u trećem izjašnjavanjem sudija izgubio od Azerbejdžanca Asimana Gurbanlija.

Bez pobjede završili su Vuk Popović do 84 kilograma i muški kata tim, u sastavu Mijat Vojvodić, Srđan Vuković i Vladimir Mijač.

Član Omladinca izgubio je na startu od Gurkana Čelika iz Turske 3:0, dok je kata tim poražen od Perua 4:1.

Prvi takmičarski dan Nikola Malović i Nenad Dulović završili su u četvrtom kolu, dok su po pobjedu ostvarili Mario Hodžić i Jelena Maksimović.

Dulović je u prvom kolu, u kategoriji do 60 kilograma, pobijedio Mohamada Ahabdolahija iz Irana 4:1, u drugom je sudijskim preglasavanjem eliminisao Azerbejdžanca Firdovsa Farzalijeva, a u trećem Tolgu Mačara iz Turske 3:0.

U četvrtom kolu, u meču za plasman među osam najboljih, izgubio je od Olega Filipoviča iz Ukrajine 6:3.

Malović je na startu takmičenja u kategoriji do 75 kilograma pobijedio Iranca Milada Jenabija 1:0, u drugom je sudijskim preglasavanjem slavio protiv Muslima Bašturka iz Turske, a u trećem Francuza Žuliena Kafoa .

U meču za plasman među osam najboljih izgubio je od Sadija Gulama iz Pakistana 2:0.

Hodžić (do 67) na startu je bio ubjedljiv protiv Rusa Fedora Ličagina 6:0, dok je u drugoj borbi izgubio od Brazilca Vinisiusa Figeire.

Hodžić i Figeira bili su rivali i na turniru u Lajpcigu, prije dvije sedmice, a pobjeda je nakon izjašnjavanja sudija pripala brazilskom borcu.

Maksimović je u prvom kolu kategorije do 61 kilogram bila bolja od Italijanke Sare Bronjeri 4:1, dok je u drugom kolu izgubila od Japanke Juki Kudžuro 1:0.

U konkurenciji kata, u repesažu juče je zaustavljen Vladimir Mijač, Srđan Vuković eliminisan je u trećem, a Mijat Vojvodić u prvom kolu.

Mijač je bio slobodan na startu takmičenja, u drugom kolu savladao je Peruanca Džona Trebeha 5:0, u trećem je bio bolji od Španca Alberta Ćika Šoflesta 5:0, dok je u četvrtom izgubio od Japanca Rija Kijuna 5:0.

U repesažu izgubio je od Italijana Matija Busata 4:1.

Vuković je na startu bio slobodan, u drugom kolu je savladao Iranca Mohameda Sajeda 4:1, dok je u trećem kolu izgubio od Italijana Đanluke Đala 5:0.

Vojvodić je na startu izgubio od Japanca Juhei Horibe 4:1.