Poljska odnijela sva 3 boda iz Podgorice!

Piše: Reprezentacija.me 706 pregleda Dodaj komentar

Naši momci su poraženi od Poljske uprkos kvalitetnoj partiji po teškim uslovima za igru.

Crna Gora i Poljska su otvorile večerašnji duel čvrstom igrom, u prvih desetak minuta vidjeli smo ispitivanje snaga. Treba naglasiti da je duvao jak vjetar koji je poremetio i jednu i drugu ekipu. Poljska je diktirala tempo, ali bez opasnosti po naš gol.

Prva velika šansa viđena je u 10. minutu. Udarac Marka Vešovića skrenuo je Bećiraj ali je Fabianski pokazao sjajne reflekse i sačuvao mrežu Poljaka. Gosti su imali inicijativu kao i posjed lopte na svojoj strani i to zamalo materijalizovali u 31. minutu, srećom Zjelinski nije primio loptu na petercu pa je Filip Stojković spriječio pogodak.

Duel Stefana Savića i Levandovskog okarakterisan je kao prekršaj. Savić i Mugoša su dobili žute kartone, dok je kapiten Poljske matirao Božovića i doveo Poljake u vođstvo.

Nismo vidjeli veliku dominaciju Poljske, ali trenutak inspiracije Levandovskog je vio dovoljan za prednost na poluvremenu.

Crna Gora je ušla otvorenije i jače u drugom poluvremenu, jurila izjednačenje koje je stiglo nakon velikog promašaja Roberta Levandovskog u 61. minutu. Sjajna kombinacija Kojaševića i Mugoše rezultirala je poravnanjem rezultata u 63. minutu. To je bio prvi gol našeg centarfora u dresu reprezentacije.

Mogli smo i do vođstva u 71. minutu ali je Šofranac propustio stoprocentnu priliku. Korner je izveo Damir Piksi Kojašević, loptu poslao na drugu stativu gdje je Šofranac ostao sam ali je i njega samog lopta iznenadila i tako nije stigao da bolje odreaguje.

Ipak, Poljaci su pokazali da su veoma jaka i kompaktna reprezentacija i golom Lukaša Piščeka u 82. minutu ponovo dolaze do prednosti. Fantastičan lob Piščeka završio je iza leđa Božovića za 1-2.

Tumbaković je pri kraju meča pokušao izmjenama da dođe do boda, ubacio Mirka Vučinića i Luku Đorđevića, ali to nije bilo dovoljno za željeni rezultat.

Ostaje žal za propuštenom šansom da se što bolje pozicioniramo za dalji tok takmičenja, sigurno da su naši momci zaslužili barem remi. Naravno, ostaje da se pitamo šta bi bilo da je Šofranac bolje zahvatio loptu glavom ili da su nas povrede zaobišle, ali šta je tu je, momci su dali sve od sebe, ostavili srce na terenu i pokazali da imamo čemu da se nadamo u nastavku kvalifikacija.

Naša reprezentacija ostaje druga u grupi, zahvaljujući remiju Rumunije i Danske. Poljaci su ubjedljivo prvi sa 13 bodova, po 7 imaju Danska i Crna Gora, a po 6 Rumuni i Jermeni.