Počeo turnir ”Trofej Jadrana”, remi Crne Gore i Španije!

Piše: Ognjen 928 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore na startu turnira ”Trofej Jadrana”, u sjajnoj atmosferi bazena na Škveru, igrala je neriješeno sa selekcijom Španije 5:5.  Turnir je generalna proba za Olimpijske igre u Riju, a sjutra u drugom kolu ”ajkule” će igrati sa Hrvatskom od 21 sat.

Španija je bolje otvorila meč, preko Ečenikea i Maljaraka je povela 2:0, sa druge strane za pet minuta prve četvrtine imali smo pet puta igrača više, ali to nijesmo iskoristili.

Nakon pola minuta igre u drugoj četvrtini Radović je smanjio na 2:1, ali je brzo odgovorio Espanjol i vratio dva gola viška svojoj selekciji. Na sredini dionice Ečenike je promašio peterac, ali je koji minut kasnije pogodio sa igračem više za 4:1. Darko Brguljan je u posljednjem minutu sjajnim golom smanjio na 4:2, što je i bio rezultat nakon dvije četvrtine.

Pješivac je na startu trećeg perioda pogodio stativu, a nakon što smo odbranili dva napada, Ivović je iz kontre smanjio na 4:3. Samo jedan gol viđen je u trećoj četvrtini.

Radić je podigao publiku na noge kada je na pet minuta do kraja odbranio peterac Agilaru, ali to nijesmo uspjeli da iskoristimo da smanjimo u narednom napadu. Kazna je stigla odmah, Taul je pogodio za 5:3. Već u sljedećem napadu iskoristili smo igrača više i preko Petrovića smanjili, a na tri minuta do kraja Draško Brguljan nije iskoristio peterac za izjednačenje. Na minut do kraja Ivović je imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali nije pogodio. No, isti igrač je u posljednjoj sekundi pogodio za izjednačenje.

”Prelijepa atmosfera, kao i uvijek na ovom bazenu. Ovakvih turnira mora biti što više.Ljudi uživaju u ovakvim mečevima, a nama ovo dođe kao odlična priprema. Što se meča tiče, malo smo umorni, ali za ovaj period priprema zadovoljan sam igrom. Početak je bio loš, ali smo se ispromašivali sa igračem više. Da smo postigli neki gol, bilo bi drugačije. Uvijek je teško igrati protiv Španije. Fizički su izuzetno jaki, plivaju odlično. Na kraju smo došli do neriješenog rezultata”, kazao je Aleksandar Radović nakon meča.

U prvom meču dana Mađarska je savladala Hrvatsku 11:9. Crna Gora će u drugom kolu u petak od 21 sat igrati sa Hrvatskom.

CRNA GORA – ŠPANIJA 5:5 (0:2, 2:2, 1:0, 2:1)

Igrač više: Crna Gora 9 (2), Španija 9 (1), Peterci: Crna Gora 1 (0), Španija 2 (0)

CRNA GORA: Šćepanović (1 odbrana), Draško Brguljan, Pasković, Petrović 1, Darko Brguljan 1, Radović 1, Vidović, Čučković, Ivović 2, Klikovac, Vukčević, Drašković, Đurđić, Pješivac, Radić (3 odbrane). Selektor Vladimir Gojković, Pomoćnici: Petar Porobić i Nenad Vukanić.

ŠPANIJA: Gutijerez (7 odbrana), Munariz, Roka, Alarkon, Molina, Mingel, Širanji, Espanjol 1, Taul 1, Fernandez, Maljarak 1, Ečenike 2, Lopez, Granados, Agilar.