Pobjednik Eurocup-a biće odlučen u “la Fonteti”

Piše: Reprezentacija.me 606 pregleda Dodaj komentar

Unikaha poravnala rezultat u seriji ubjedljivom pobjedom, treći meč koji se igra u Valensiji biće odlučujući.

U drugom meču finala Eurocupa, ekipa Malage je tražila prvu pobjedu nad ekipom Valensije u ovoj sezoni nakon pet poraza, a samim tim i odlazak u majstoricu. Domaći su sjajno otvorili meč, prije svega odličnim šutem za tri poena. U osmom minutu meča sjajnom serijom Malaga je došla do vođstva 21:11. Ekipa našeg Dubljevića do kraja prve četvrtine je uspjela da prepolovi prednost (21:16).

Većim dijelom druge četvtine igralo se koš za koš, ali je ekipa Unikahe u poslednjem minutu  serijom 5:0 otišla na odmor sa +9 (43:34). Veliki problem ekipi Valensije predstavljala je igra u skoku, a najbolji pokazatelj je činjenica da je Unikaha imala čak 10 ofanzivnih skokova za poluvrijeme.

Ekipa Valensije odlično je otvorila treću četvrtinu i serijom 6:0 prišla na samo tri poena. Medjutim, večeras sjajni domaćin je odgovorio i serijom 12:0 došao do najubjedljivije prednosti u meču (55:40). Pokušavala je Valensija da smanji razliku do kraja poslednje četvtine, ali je Malaga koševima Omića i Smitha sačuvala veliku prednost. Na kraju, konačnih 79:71.

Jamar Smith prosto je zatrpao koš Valensije ubacivši 20 poena uz sjajne procente šuta, pratio ga je Alen Omić sa dabl-dabl učinkom, 12 poena i 10 skokova.

Bojan Dubljević pružio je skromnu partiju za svoje standarde, upisao 11 poena i 5 skokova. Valensiju je predvodio Guillem Vives sa 14 poena.

Treći i odlučujući meč se igra 5. aprila u Valensiji.