Pobjeda za kraj – Crna Gora srušila Srbiju za peto mjesto na svijetu!

Piše: Ognjen 785 pregleda Dodaj komentar

U borbi za peto mjesto na Svetskom prvenstvu za rukometašice u Japanu, Crna Gora je savladala Srbiju rezultatom 28:26.

Obije ekipe već su obezbijedile mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre a ova pobjeda zaokružila je lijepu priču “lavica” na ovom šampionatu.

Crna Gora je prvih 30 minuta završila sa vođstvom 13:12.

Jelena Despotović je odlično počela drugo sa tri gola u prvih nekoliko minuta dok je Srbija odgovorila golovima Jovane Stojiljković i Jelene Trifunović.

Polovinom drugog poluvremena “lavice” stižu do vođstva 20:18. Golom Kaće Bulatović i do 22:19.

Crna Gora je u preostalih desetak minuta održavala prednost iako je Srbija golom Jelene Trifunović prišla na gol zaostatka. Ipak u 58. minutu Jovanka postavlja stvari na svoje mjesto za konačan udarac posle kojeg se Srbija nije mogla vratiti.

Raičević i Ramusović su bile najefikasnije u pobjedničkom timu sa po četiri gola, dok je kod Srbije najbolja sa šest pogodaka prednjačila Jovana Stojiljković.

U kvalifikacijama za OI “”lavice” će na Turniru 3 igrati sa Rumunijom, Sjevernom Korejom i četvrtom ekipom svijeta.

Crna Gora: Batinović (8 odbrana), Brnović 3, Bulatović 1, Despotović 3, Grbić 2, Jauković 1, Klikovac 3, Knežević, Mehmedović 3, Mugoša, Nenezić, Premović, Radičević 3, Raičević 4, Ramusović 4, Ujkić 1

Srbija: Cvijić 2, Janjušević 3, Jovović, Kojić 1, Lavko 2, Liščević 2, Nikolić 3, Obradović, Pop-Lazić 1, Radojević, Radosavljević 2, Risović (3 odbrane), Stevin, Stioljković 6, Tomašević (9 odbrana), Trifunović 4