Pobjeda protiv Ukrajine u Istanbulu

Piše: Reprezentacija.me 730 pregleda Dodaj komentar

Izabranici Bogdana Tanjevića u prvom meču na turniru u Istanbulu savladali su selekciju Ukrajine 75:62 (18:17, 25:10, 20:20, 12:15).

Muška seniorska reprezentacija upisala je drugu pobjedu u pripremnom periodu za Evropsko prvenstvu koje će od 31. avgusta do 17. septembra biti održano u Turskoj, Izraelu, Finskoj i Rumuniji.

Za Bojana Dubljevića i saigrače to je bio sedmi kontrolni meč u pripremnom periodu, u kojem su poraženi od Srbije, Grčke, Francuske i Turske, a savladali Belgiju na turniru u Tuluzu. U duelu protiv Ukrajine, ”crveni” su nakon sjajnog izdanja u drugoj četvrtini, na poluvremenu imali 16 poena prednosti, čime su najavili drugu pobjedu u pripremnom periodu, koju u nastavku nijednog trenutka nijesu dovodili u pitanje. Crna Gora će posljednji pripremni meč uoči EuroBasketa odigrati u subotu protiv Turske u meču koji će odlučiti pobjednika turnira u Istanbulu. ”Crveni” prvi meč na trećem nastupu na smotri najboljih selekcija Evrope igraju 1. septembra protiv Španije, a rivali u grupi u rumunskom Klužu su još Hrvatska, Češka, Mađarska i Rumunija.

Tajris Rajs je bio najefikasniji u našoj selekciji i jedini sa dvocifrenim učinkom sa 12 poena, a u strijelce se nijesu upisali samo Nikola Pavlićević i Danilo Nikolić.

U poraženoj selekciji jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Vjačeslav Kravcov sa 10 poena.

”Crveni” su nakon trojke Šehovića imali četiri poena prednosti (10:6) u 6. minutu, ali je Ukrajina do kraja prve dionice zaostatak smanjila na samo poen (18:17).

U drugom periodu mnogo bolje izdanje naše reprezentacije – agresivno u odbrani i raznovrsno u napadu, pa je u 13. minutu bilo 23:19, a ”plus šest” (27:21) nakon poena Dubljevića u 15. minutu. Nakon trojke kapitena našeg državnog tima, prvi put razlika je bila dvocifrena (35:24) u 18. minutu, potom je centar Valensije sa linije slobodnih bacanja uvećao vođstvo na ”plus 13” (37:24). Nakon prvih 20 minuta bilo je ”plus 16” (43:27) nakon što su u posljednjem minutu pogodili Todorović i Vranješ.

Rekordnu prednost naša reprezentacija imala je u 25. minutu, kada je Rajs pogodio trojku za 22 poena viška – 55:33. U posljednjih deset minuta, ”crveni” su ušli sa 16 poena prednosti – 63:47.

Ukrajina je nakon serije 9:0, zaostatak smanjila na jednocifren broj poena (69:60) u 37. minutu, ali je nakon tajm auta Tanjevića, dileme oko pobjednika riješio Todorović sa četiri vezana poena.