Pobjeda nakon preokreta: Crna Gora bolja od Hrvatske

Piše: Vladan 710 pregleda Dodaj komentar

Mlađa omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Hrvatsku sa 3:1 u prvom kolu prijateljskog turnira koji se održava u Medulinu.

Izabranici Milorada Pekovića pružili su veoma dobru partiju, a do trijumfa su došli uprkos rezultatskom zaostatku od 15. minuta i gola Ilana Pejića.

,,Sokoli” su izjednačili petnaestak minuta kasnije, kada je Ivan Vukčević iskoristio odličan pas svog prezimenjaka Petra. Preokret je kompletiran u 35. minutu, pogotkom Abdela Osmanovića glavom sa pet metara poslije kornera koji je izveo Milan Vukotić.

Konačnih 3:1 postavio je Ognjen Gašević u 60. minutu, nakon što je na pravi način konkretizovao asistenciju Matije Račića.

– Jako važna pobjeda za nas. Momci su odigrali dobro i zadovoljan sam pristupom i odnosom koji su pokazali. Imali smo malo problema početkom utakmice, ali smo borbenom i agresivnom igrom uspjeli da nametnemo svoj ritam. Zasluženo smo savladali kvalitetnog protivnika, kazao je selektor Peković.

U drugom kolu turnira ,,sokoli” će igrati protiv Turske. Taj meč na programu je u četvrtak 13. decembra, sa početkom u 11 časova.

HRVATSKA – CRNA GORA 1:3

Igralište Mutila, Medulin.

Sudija: Mateo Čalić (Hrvatska).

1:0 – Ilan Pejić 15′, 1:1 – Ivan Vukčević 30′, 1:2 – Abdel Osmanović 35′, 1:3 – Ognjen Gašević 60′

Žuti kartoni
Enis Ljamović, Andrija Krivokapić, Novak Vuković – Crna Gora

Hrvatska: Reneto Josipović, Tin Hrvoj, Josip Palić (od 82. Fran Cerovčec), Adrian Liber, Luka Hodak, Kristijan Luburić, Mateo Tadić, Niko Janković (od 80. Donato Bernobić), Ivijan Svržnjak, Toni Fruk (od 46. Arijan Brković), Ilan Pejić (od 46. Mihael Kuprešak).
Selektor: Ivan Gudelj.

Crna Gora: Petar Radulović, Enis Ljamović, Andrej Pupović, Novak Vuković, Matija Račić (od 65. Dženan Mucić), Veljko Radenović (od 70. Andrija Krivokapić), Ivan Vukčević (od 80. Danilo Šofranac), Petar Vukčević, Ognjen Gašević, Abdel Osmanović, Milan Vukotić (od 70. Balša Dubljević).
Selektor: Milorad Peković.