Pobjeda Kolakovićevog Kana, Ćuk dobio duel sa Ćulafićem

Piše: Reprezentacija.me 788 pregleda Dodaj komentar

igor kolakovicDva dana nakon što su produžili ugovor do ljeta 2016. godine, Igor Kolaković i njegov pomoćnik Srđan Popović radovali su se važnoj pobjedi Kana protiv Nanta (za koji igra bivši primač Budvanske rivijere Aleks Šafranovič) sa 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:19).

Tim proslavljenog crnogorskog odbojkaškog trenera je upisao devetu pobjedu (imaju isto toliko poraza), koja im je donijela jednu poziciju više na tabeli. Kan je, naime, sad osmi, a to je mjesto koje vodi u željeni plej-of.
U crnogorskom derbiju radovao se Božidar Ćuk. Njegov Narbon je protiv Seta, za koji igra korektor naše reprezentacije Miloš Ćulafić, gubio 2:0 u setovima i 21:15, ali je na kraju slavio 3:2 (20:25, 24:26, 28:26, 25:17, 15:7), nakon 156 minuta igre.

Ćuk je meč završio sa 16 poena, uz dva asa, dok će Ćulafić bio najbolji poenter svog tima sa 18 poena.

Narbon je trenutno deveti na tabeli, a Set sedmi.

Crnogorski selektor Nikola Matijašević ne prolazi kroz dobar period sa Šomonom, pošto je njegov tim doživio peti poraz u posljednjih šest mečeva.

Šomon je u gostima izgubio od Rena 19:25, 31:29, 27:25, 19:25, 15:13), i ostao na šestom mjestu sa skorom od osam pobjeda i 10 poraza. U ekipi Rena nije bilo Vojina Ćaćića zbog povrede prsta.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Ren je napustio posljednje mjesto na tabeli, a “fenjer” je prepustio Lionu.

Derbi kola igra se u nedjelju, a sastaju se trećeplasirani Ajačio i lider Tur.