Pobjeda i u Novom Pazaru, Jedinstvo ide dalje!

Piše: Ognjen 676 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Jedinstva izborili su plasman u drugo kolo CEV kupa.

Nakon pobjede u Bijelom Polju sa 3:1, izabranici Darka Prebiračevića su slavili i u revanšu, sa 3:2 (24:26, 29:27, 25:22, 20:25, 15:11) i prošli dalje.

Sve je bilo odlučeno nakon trećeg seta, kada su Bjelopoljci osvojili dva potrebna seta (poveli 2:1), pošto je Novom Pazaru trebala pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborili “zlatni set”.

Kada su ispunili cilj, gosti su se opustili, omogućili domaćinu da se “razigra” i izbori peti set.

U odlučujućem setu, međutim, Jedinstvo nije dozvolilo potpuni preokret, sa tri uzastopna poena u finišu seta naš šampion je poveo 13:9 i osigurao pobjedu…

Inače, Bjelopoljcima je posao bio znatno olakšan, jer su Pazarci, iz nekog razloga, odlučili da u dvomeču sa našim šampionom ne igraju dvojica stranaca, crnogorski reprezentativac Marko Vukašinović i kolumbijski korektor Karlos Alomija, koji, inače, igraju u šampionatu Srbije, ali nijesu prijavljeni za Evropu.