Pobjeda Budućnosti, povreda Suzane Lazović

Piše: Reprezentacija.me 606 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti ostvarile su šestu pobjedu u Regionalnoj ligi – izabranice Dragana Adžića u drugom kolu četvrtog turnira regionalnog takmičenju, u Skoplju su savladale Metalurg 25:16 (13:9).

”Plave” su dan ranije savladale Krim, a pobjedom protiv makedonskog tima zaokružile su seriju mečeva u regionalnom takmičenju uoči nastavka Lige šampiona i duel protiv Dinamo Sinare na startu glavne runde, koji je na programu 31. januara u Volgogradu.

Najefikasnija u našem timu bila je Kinga Bizdra sa sedam golova, dok su Biljana Pavićević i Milena Knežević postigle po pet pogodaka.

U redovima tima iz Skoplja po četiri gola su postigle Dajana Jovanovska i Sara Ristovska.

“Suzana Lazović je doživjela povredu skočnog zgloba, a tačna dijagnoza će biti poznata nakon medicinskih pregleda. Nadam se da povreda neće biti ozbiljnija, a moram da budem zadovoljan odnosom djevojaka od prvog do posljednjeg minuta. U igru nije ulazila Radmila Petrović, nakon što je u duelu protiv Krima dobila udarac u kvadriceps. Održavali smo prednost protiv motivisanog domaćina, na poluvremenu smo imali četiri gola viška, a sve dileme riješili smo na početku nastavka, nakon perioda od deset minuta u kojem nijesmo primili ni gol. Imali smo dvije korisne provjere u Skoplju, sada se po povratku u Podgoricu okrećemo završnim pripremama za duel protiv Dinama na početku glavne runde Lige šampiona”, kazao je Adžić.