Pobjeda Budućnosti na startu Lige šampiona

Piše: Rajko 713 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti zabilježile su prvu pobjedu na startu nove sezone Lige šampiona protiv danskog Odenzea 31:28.

Rukometašice Budućnosti startovale su pobjedom novu sezonu Lige šampiona.

Izabranice Dragana Adžića su pred svojim navijačima savladale ekipu Odenzea rezultatom 31:28.

Plave su odigrale odličan meč sa dosta golova i na jednoj i na drugoj strani.

Odbrana, koja je prethodnih sezona krasila igru Budućnosti u prvom meču u novoj sezoni bila je daleko od željenog nivoa, pogotovu u drugom poluvremenu.

Međutim, nedostatke i propuste u odbrani rukometašice Budućnosti su nadoknađivale u napadu i bivale veoma efikasne.

Adžićev tim je dobro otvorio meč, sredinom prvog poluvremena stekao i četiri gola prednosti da bi dva minuta pred odlazak na odmor imale i +6.

U drugom poluvremenu su Dankinje uspjele da istope prednost Budućnosti i na 10 minuta do kraja susreta dođu na dva gola zaostatka.

Plave su ipak bile koncentrisane i dovoljno organizovane da ne dopuste protivničkoj ekipi preokret na ovom meču pa su održavale prednost i na kraju slavile sa tri gola viška 31-28.

U ekipi Budućnosti je Đurđina Jauković bila najefikasnija sa 8 pogodaka, Kristina Laslo se 7 puta upisala u listu strijelaca.

U ekipi Odenzea Jorgensen je postigla 8 a Tranborg 7.

Budućnost u naredna dva kola gostuje Larviku i Mecu.