Pobjeda Budućnosti – Mec je pao u “Morači”

Piše: Ognjen 651 pregleda Dodaj komentar
Foto - Dejan Starčević / ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnosti upisale su i drugu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona – “plave” su u “Morači” bile bolje od francuskog Meca 23:18 i tako timu naše Marine Rajčić nanijele prvi poraz ove sezone.

Iako imaju polovičan učinak (2-2), izabranice Dragana Adžića mogu da razmišljaju i o prvoj poziciji u grupi, pošto su u međusobnom skoru uspješnije od vodećeg Meca (3-1).

Jauković, Malović i saigračice odigrale su utakmicu sezone, pokazale da mogu da se nose i sa izuzetno kvalitetnim rivalima, te došle na korak od plasmana u Glavnu rundu što je i glavni cilj ove mlade ekipe.

Upravo su dvije Đine blistale večeras, prva je bombardovala i pogodila osam puta dok se Malovićka pet puta upisala u listu strijelaca.

Foto – ŽRK Budućnost

Tri gola postigla je Itana Grbić a blistala je na golu Zokebi de Paula koja je imala 14 odbrana – u više navrata podsjetila je na najbolje dane legende Budućnosti Klare Voltering.

U poraženom sastavu koji je i šesti put u isto toliko duela poražen u “Morači” najefikasnija je bila Zadi sa pet golova.

Podsjećanja radi u narednu rundu sele se tri najbolje ekipe iz grupe.

BUDUĆNOST – MEC 23:18 (11:8)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 2. 500. Sudije: Opava, Valek (Češka). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Mec 5 (4). Isključenja: Budućnost 8, Mec 10 minuta. Crveni karton: Landre (Mec) 3x 2 minuta u 55. minutu.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (12 odbrana), Batinović, UJKIĆ 2, Konatar, JAUKOVIĆ 8, Pletikosić, Laslo 2 (1), MALOVIĆ 5, Premović 1, Brnović 2, Pavićević, RAMUSOVIĆ, RAIČEVIĆ, GRBIĆ 3.

MEC: RAJČIĆ (osam odbrana), Dos Reis (jedna odbrana), EDVIŽ 1, GROS, ZADI 5, Flipe, Nokandi 1, OUE 3, LANDRE, Kanor, SMITS 3, Sajka 4 (4), Mubon, Lusijano 1.