Pobjeda “ajkula”, slijedi borba za peto mjesto!

Piše: Vladan 837 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Mađarsku u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Treći put ovog ljeta, a čak sedmi zaredom u međusobnim duelima crnogorski vaterpolisti su pobijedili Mađarsku. Ovog puta “ajkule” su pobijedile 7:6.

Mađari su samo jednom vodili (1:0), nakon čega je Crna Gora uglavnom imala po dva gola prednosti.

Izabranici Vladimira Gojkovića su u drugoj i trećoj četvrtini imali šanse i da odu na plus tri, ali se Mađarska vratila u igru golovima Gerga Zalankija i izjednačila na 6:6 tri minuta i 43 sekunde prije kraja.

Ipak, već u narednom napadu je postavljen konačan rezultat. Gol odluke je dao Đuro Radović u napadu s igračem više, a Crna Gora je u posljednja tri minuta fanatičnom defanzivnom odbranila gol koji je i danas sigurno čuvao Dejan Lazović.

Aleksandar Radović je bio najefikasniji sa tri pogotka, Đuro Radović je dao dva, a po jednom su se upisali Aleksandar Ivović i Draško Brguljan.

Meč protiv Mađara bio je jubilarni 300. za kapitena Draška Brguljana u crnogorskoj kapici.

Crnogorski vaterpolisti boriće se u subotu za peto mjesto sa boljim iz meča Grčke i Rusije.

MAĐARSKA – CRNA GORA 6:7 (1:2, 1:2, 2:2, 2:1)

Mađarska: Nađ (osam odbrana), Anđal 1, Manherc 1, Zalanki 2, Vamoš 1, Mezei, Janšik, Kovač 1, Erdelj, Batori, Bedo, Pol, Vogel.

Crna Gora: Lazović (pet odbrana), Brguljan 1, Drašković, Petković, Đ. Radović 2, A. Radović 3, Janović, Đurđić, Ivović 1, Mišić, Čučković, Spaić, Šćepanović.