“Plavi” se ne zaustavljaju – Budućnost pobijedila Partizan!

Piše: Vladan 775 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti su ostvarili osmu uzastopnu pobjedu u regionalnom takmičenju, dobili i treći derbi u sezoni, nakon Crvene zvezde i Cedevite.

Tim Aleksandra Džikića je u derbiju 10. kola ABA lige pobijedio Partizan rezultatom 86:79 (24:20, 31:23, 16:26, 15:10).

Već u 4. minutu prve četvrtine, nakon dvije uzastopne trojke Kajla Gibsona, a prije toga poenima Nikolića i Gordića, Budućnost pravi seriju 10-0 i imaju prvu dvocifrenu prednost na meču (12:2). Uspjeli su “plavi” da održavaju prednost do devetog minuta meča, da bi Beograđani uspjeli da stignu do izjednačenja (20:20). Petar Popović i Nikola Ivanović su za 29 sekundi donijeli Budućnosti “plus četiri” na kraju prve dionice.

Na početku druge dionice, crno-bijeli su napravili seriju 7-0 (24:27). Mihailo Andrić je postigao dvije trojke za goste, dok je domaće “u životu” održavao Sead Šehović, koji je sa osam poena za nepuna tri minuta najzaslužniji za šest poena prednosti Podgoričana (41:35). Do velikog odmora, sa osam poena Gordića i trojkom Ivanovića, “plavi” su napravili seriju 11-0 za 55:43, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Partizan je prvi pogodio u drugom poluvremenu, ubacili su dvije trojke, pa su gosti prepolovili zaostatak. Uzvratio je Gordić sa trojkom, tako da su domaći održavali prednost od osam poena do poslednjeg minuta treće dionice, kada su gosti uspjeli da izjednače (69:69). Nikola Ivanović je pogodio sekundu prije kraja dionice i omogućio Budućnosti da ipak ima prednost pred posljednju četvrtinu. Partizan je treću četvrtinu dobio 10 razlike.

Na početku poslednje dionice Sead Šehović je postigao dva poena za rezultat 73:69. Trojkom Milera, gosti su se primakli na “minus jedan”. Gosti nisu realizovali tri uzastopna napada, pa su se Džikićevi momci odlijepili na 79:72. Partizan je postigao pet poena za rezultat 79:77, ali su Podgoričani vratili mini serijom za rezultat 84:77. Malo vremena je ostalo da se desi preokret, poenima Gordića sa slobodnih bacanja, domaća ekipa je sačuvala prednost i ostvarila novu pobjedu.

Pet igrača Budućnosti je imalo dvocifren učinak. Nemanja Gordić je postigao 19 poena i sa pet asistencija i i tri skoka bio je igrač utakmice. Danilo Nikolić je imao 16, Gibson 13. Sead Šehović je ubacio 12, a Ivanović 11 poena.

Kod gostiju, američki tandem je bio najefikasniji. Miler je imao 22 poena, Viliams 14.

Budućnost je lider regionalnog takmičenja sa devet pobjeda i jednim porazom. U narednom kolu, “plavi” 9. decembra gostuju ekipi FMP-a.