“Plavi” propustili šansu, Budućnost poražena u Istanbulu

Piše: Vladan 652 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućost Volija nisu uspjeli da ostvare pobjedu u Istanbulu i izgubili i drugi meč u Evroligi ove sezone.

Tim Aleksandra Džikića poražen je od Darušafake rezultatom 71:63.

Podgoričani su bili blizu iznenađenja, imali dvocifrenu prednost sredinom prve četvrtine (25:14). Uspjela je Darušafaka da se vrati kad su u drugoj dionici na dva minuta prije odmora napravili seriju 19:3 (33:28). Sve do 33. minuta utakmice, domaća ekipa je držala prednost, da bi košem Danila Nikolića poslije ofanzivnog skoka Podgoričani došli do izjednačenja, a onda je Ivanović pogodio trojku za potpuni preokret (55:58). Zatim je u 37. minutu bio izjednačen rezultat (62:62), ali su “plavi” u finišu poklekli i do kraja meča nisu pogodili nijedan šut iz igre.

Najefikasniji u našoj ekipi bili su Nemanja Gordić i Erl Klark sa po 11 poena, jednim više od Nikole Ivanovića.

Kod domaćih je najbolji bio Žanis Peiners sa 15 koševa.

U narednom kolu, za dva dana, “plavi” dočekuju Makabi iz Tel Aviva.