”Plave” poražene od Krima

Piše: Ognjen 767 pregleda Dodaj komentar
Foto - ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnosti sa dva poraza završile su nastup na prvom turniru Regionalne lige – izabranice Dragana Adžića u posljednjem kolu, u sportskom kompleksu ”Verde” u Donjoj Gorici poražene su od Krima 23:22 (13:12). Slovenački tim vodio je u većem dijelu meča, a iako je Budućnost u finišu izjednačila (21:21) u 55. minutu, nije uspjela da dođe do preokreta. I pored dva poraza na turniru u Podgorici, dvostruke šampionke Evrope s velikim optimizmom mogu da nastave pripreme za početak Lige šampiona, jer su pružile značajno jači otpor favorizovanim protivnicima nego što je to bio slučaj u pripremnim mečevima tokom avgusta i pokazale da su na pravom putu da dostignu željeni nivo forme za premijerni meč u elitnom takmičenju, protiv njemačkog Bitighajma, 7. oktobra u Podgorici.  ”Plave” su u prvom kolu turnira poražene od Vardara 24:22. Uoči duela seniorskih sastava, odigran je i meč mlađih kategorija Budućnosti i Krima, a pobjedu je takođe, slavio tim iz Ljubljane – 26:24 (12:10).

Najefikasnija u našem timu bila je Đurđina Jauković sa pet golova, dok je Ema Ramusović postigla četiri.

U pobjedničkom timu najbolja je bila Tjaša Stanko sa pet pogodaka.

Nakon dva minimalna vođstva Budućnosti (1:0, 2:1), Krim je nakon tri vezana gola poveo 4:2 u 8. minutu.

Golovima Jauković i Raičević, ”plave” su izjednačile (4:4) u 10. minutu, a neriješeno je bilo još dva puta (5:5, 6:6), prije nego što su Benko i Stanko, ponovo donijele prednost slovenačkom timu (8:6) u 16. minutu.Uslijedio je period najbolje igre izabranica Dragana Adžića u prvom poluvremenu i serija od pet vezanih golova koju je zaključila Raičević za vođstvo 11:8 u 24. minutu.

Krim je uzvratio sa četiri vezana pogotka i preokrenuo za samo četiri minuta (12:11 u 28. minutu), a minimanu prednost imao je i na velikom odmoru – 13:12.

Nakon što je Pavićević pogodila za izjednačenje (13:13), tim iz Ljubljane je poveo 15:13, a dva gola viška imao je i u 36. minutu (16:14).

Rezultat je bio izjednačen u dva navrata (16:16, 17:17), ali su Adler, Benko i Koren, u 48. minutu donijele tri gola viška (20:17). Minus je bio isti i u 50. minutu kada je bilo 18:21.

Golovima Ujkić, Ramusović i Raičević, ”plave” su izjednačile (21:21) u 55. minutu, ali su Perederi i Koren, donijele ispostavilo se, nedostižna dva gola viška – 23:21 u 57. minutu.

U poluvremenu utakmice, Ženski rukometni klub Budućnost uručio je navijačima i vrijedne nagrade – dresove, lopte, majice i torbe sa obilježjima našeg kluba.

Uoči duela seniorskih sastava, odigran je i meč mlađih kategorija Budućnosti i Krima, a pobjedu je takođe, slavio tim iz Ljubljane – 26:24 (12:10).

BUDUĆNOST – KRIM 22:23 (12:13)

PODGORICA – Sportski kompleks ”Verde”. Gledalaca: 1. 000. Sudije: Vešović, Mitrović (Podgorica). Sedmerci: Budućnost 5 (4), Krim 6 (5). Isključenja: Budućnost 6, Krim 8 minuta. Crveni karton: Zulić (Krim) u 38. minutu.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula, Batinović, Babović, Ujkić 2, Konatar, Jauković 5 (3), Pletikosić 1, Čarapić, Laslo 1, Malović, Premović 2, Brnović 2, Pavićević 2, Ramusović 4, Raičević 3 (1), Grbić.

KRIM: Marinček, Gregorc, Benko 3, Gomilar Zickero, Abina, Barič 3, Beganović, Stanko 5 (2), Omoregi, Zulić 2, Koren 4 (1), Pandžić, Adler 1, Cakalou 2 (1), Amon, Perederij 3.