“Plave” pobijedile Savehof, dobra uvertira pred Đer

Mirko
Piše: Mirko 153 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti savladale su Savehof u gostima rezultatom 24:33  u okviru 4. kola grupne faze Lige Šampiona.

Budućnost je prikazala dva lica u ovoj utakmici. Prvi dio igre je za zaborav, ali drugo poluvrijeme pogotovo u odbrani je nešto čime treba težiti u narednim mečevima pogotovo protiv Đera u “Morači”.

Domaći tim je odigrao mnogo bolje prvo poluvrijeme. U prvih deset minuta imale su prednost od dva gola čak četiri puta. Naša ekipa je prvi put povela tek u 14. minutu golom Jovanke Radičević. Mnogo problema je imala Budućnost u organizaciji napada, ali falilo je i agresivnosti u odbrani što su Šveđanke iskoristile maksiamlno da postignu veliki broj golova u tranziciji. Takođe prvi dio igre obilježilo je po nekoliko serija sa obije strane. U 21. minutu Savehof je stigao do najvećeg vođstva na meću 13:9. Golovima Raičević i Lazović na poluvrijeme se otišlo sa podnošljivih -2 17:15.

Prava reakcija Budućnosti na početku drugog poluvremena. Nakon deset minuta igre “plave” stižu do izjednačenja a ubrzo nakon toga golom Barbare Lazović drugi put prelaze u vođstvo nakon starta meča. Konačno je naša ekipa igrala u odbrani onako kako zna i to je rezultiralo lakim golovima u napadu Raičević i Jauković. Savehof je bio dvanaest minuta bez gola a Budućnost pravila seriju i u 48. minutu došla do najvećih 5 golova razllike. Nakon dva vezana gola Lagerbon Savehof prilazi na minus tri, ali Brnović i najmlađa u timu Kadović ponovo odvajaju Budućnost za mirnu završnicu. Do kraja “plave” su samo povećavale prednost a Džaferović je svojim golom postavila konačnih 24:33. Treba napomenuti da je švedska ekipa dala samo 7 pogodaka u drugom poluvremenu.

Kod domaćina Ekenman je postigla 9 golova, Lagerbon i Dano su dodale po 3.

Raičević je bila najefikasnija kod Budućnosti sa 8 pogodaka, Jauković je dala 6 a Radičević i Lazović 5.

“Plave” u sljedećem kolu očekuje derbi sa Đerom.