,,Plave“ i dalje bez pobjede u LŠ: Odenze lako slavio protiv nemoćne Budućnosti

Mirko
Piše: Mirko 237 pregleda Dodaj komentar

Prva dva poraza nisu bila za brigu, jer je ekipa previše patila zbog koronavirusa, ovaj jeste – rukometašice Budućnosti su potopljene u Danskoj, gdje su poražene od Odenzea 30:21.

Bilo je previše grešaka u odbrani, a pogotovo u napadu, gdje su bekovi solirali i loše dijelili lopte, često ih i gubili, što je danski tim lagano kažnjavao iz kontri. O igri Budućnosti najbolje govori podatak da se najbolja golgeterka Lige šampiona prošle sezone, Jovanka Radičević, nije ni upisala u listu strijelaca!

Za razliku od mečeva sa Podravkom i CSKA, na kojima su dominirale na početku, „plave” su od starta meča u „Sidbank areni” jurile minus. Jednom su izjednačile (3:3), imale nekoliko napada za preokret, ali su previše griješile. Bekovi su gubili lopte, a problem je bio i što nisu razigravali saigračice.

Majda Mehmedović je u prvom poluvremenu dobila samo jednu upotrebljivu loptu i donijela to izjednačenje, a Radičevićeva praktično nijednu! Prvi put je šutnula tek u 24. minutu, i to ne iz lake situacije. Uzgred, ni pivotkinje nisu proigravane kada su bile same na crti, gola nije bilo preko osam minuta, što je Odenze znao da kazni i na startu 22. minuta stigne do plus pet (10:5).

Budućnost je nekoliko puta prilazila na tri razlike, ali je olako propuštala napade i primala lake golove iz kontri, pa je Dragan Adžić iskoristio drugi tajm-aut na minus šest (17:11) u 38. minutu.

Ništa se, nažalost, nije promijenilo – Alison Pino je u prvom napadu izgubila loptu, a Andrea Lekić u napadu sa igračicom više, baš kao i u 1. poluvremenu, šutirala iz teške pozicije umjesto da potraži slobodnu saigračicu. Odenze je do kraja dominirao i stigao čak i do plus 11 (29:18)…

ODENZE – BUDUĆNOST 30:21 (12:8)

Odenze – „Sidbank arena”. Gledalaca: 500. Sudije: Braset i Sundet (Norveška). Sedmerci: Odenze 2 (2), Budućnost 7 (5). Isključenja: Odenze 8, Budućnost 14 minuta. Crveni karton: Kadović (Budućnost) u 27. minutu.

Odenze: RAJNHART (tri odbrane), Vester (sedam odbrana i dva sedmerca), Ombak 2, KINDBEL 3, Abing 2 (2), Johansen, DA SILVA KINTINO 8, IVERSEN 3, GROT 1, Larsen, Hald, De la Kur 1, Ikehara, HEJLUND 5, Valen, ELVER 5.

Budućnost: Atingre (pet odbrana), ARENHART (dvije odbrane), Petrović, RADIČEVIĆ, Gugač, Džaferović, A. Marsenić, BRNOVIĆ 4, PINO 2 (1), MASLOVA 2, Ramusović, LEKIĆ 6 (2), MEHMEDOVIĆ 6 (2), Kadović, Grbić 1, Vukčević.