Plave dame uz pomoć stative srušile Vlčeu

Piše: Reprezentacija.me 250 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti pobijedile su rumunsku Vlčeu u Podgorici 29:28, u osmom kolu Lige šampiona.

Mogle su gošće do boda, ali je Marta Lopes osam sekundi prije kraja utakmice pogodila stativu, pa su bodovi ostali u Podgorici.

Za ekipu Dragana Adžića ovo je drugi trijumf u elitnom takmičenju ove sezone.

Naše djevojke su dobro počele utakmicu, imale u dva navrata pet golova prednosti, 9:4 i 13:8.

Međutim, do poluvremena je uspjela Vlčea da smanji na 15:14.

U nastavku je prednost prelazila sa jedne na drugu stranu, a u finišu su naše šampionke uz malo sreće sačuvale važnu pobjedu.

Andrea Lekić dala je sedam, a Nikolina Vukčević šest golova.

Kod gošći osam pogodaka Elgaui.

Budućnost bi trebalo da za sedam dana dočeka Đer, ali je pitanje hoće li se meč igrati zbog velikog broja inficiranih igračica u taboru Mađarica.

BUDUĆNOST – RAMNIKU VLČEA 29:28 (15:14)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Ilijeva, Karbeska (Sjeverna Makedonija). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Ramniku Vlčea 4 (3). Isključenja: Budućnost 10, Ramniku Vlčea 2 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre 1 (šest odbrana), Arenhart (četiri odbrane), Radičević 1, Popović, Džaferović 2, Novović, Marsenić, Pino 3, Maslova 2, Ramusović, Lekić 7, Mehmedović 3 (1), Kadović, Grbić 4, Vukčević 6.

RAMNIKU VLČEA: Batinović (10 odbrana), Ćuka, Trifunović 1, Elgaui 8, Daskalet, Lopes Erero 6, Bukur, Nergord Osterbale 1 (1), Marin, Liščević 6 (2), Rus, Lupei 2, Gonsales Alvares 4.