Pioniri ubjedljivi protiv Hrvatske, igraju za peto mjesto

Piše: Vladan 750 pregleda Dodaj komentar

Pionirska košarkaška reprezentacija Crne Gore igraće za peto mjesto na Slovenia ball-u.

Izabranici Zorana Marojevića pobijedili su u prvom meču razigravanja za plasman od petog do osmog mjesta Hrvatsku 78:50!

Potpuno izjednačeno prvo poluvrijeme donijelo je neriješen rezultat nakon prve četvrtine 16:16 i nakon 20 minuta 28:28.

Tada su naši dodali gas, u trećoj četvrtini proradio je šut, pa smo do kraja meča ubacili 50 poena.

Naši momci su treću četvrtinu dobili 26:14 u posljednjoj su bili još bolji 24:8 i na kraju su vrlo ubjedljivo sa 28 poena razlike riješili meč.

24 poena ubacio je Vladimir Pavlović, 17 je dodao Nikola Glendža, dok je deset poena imao Nikola Ratknić. Sedam je upisao Vuk Velimirović, a po šest poena ubacili su Amar Hot i Luka Mitrović. Četiri poena i čak 13 skokova imao je Čedomir Žižić.

Naši će takmičenje na nezvaničnom prvenstvu Evrope u Slovenj Gradecu završiti duelom protiv Makedonije koji će odlučiti o petoj poziciji.