Pioniri savladali Makedoniju

Piše: Vladan 823 pregleda Dodaj komentar

Pionirska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Makedoniju rezultatom 2:0 u prijateljskom meču koji je odigran na stadionu FK „Kom“.

Izabranici Gorana Perišića, nakon remija u susretu koji je odigran prije dva dana, pokazali su mnogo više od protivnika, dva puta pogodili mrežu i zasluženo trijumfovali.

Već nakon deset minuta igre naša selekcija imala je gol prednosti – Ćetković je izveo korner a Živković se najbolje snašao u gužvi ispred protivničkog gola i rutinski zatresao mrežu.

Makedonci su pokušali da dođu do izjednačenja ali je Krivokapić odličnom intervencijom zaustavio Talevskog u situaciji jedan na jedan.

Perišićevi izabranici duplirali su prednost u prvom minutu nastavka susreta – Radoman je oduzeo loptu protivniku na sredinu terena i odlično uposlio Globarevića koji se u listu strijelaca upisao udarcem sa desetak metara.

„Sokolići“ su od 57. minuta bili brojčano nadmoćniji pošto je Gudzufi zbog nesportskog ponašanja dobio direktan crveni karton.

Danšnji susret, kao i prvi koji smo odigrali prije dva dana, bio je veoma zahtjevan. Makedonija ima dobru i uigranu ekipu sačinjenu najvećim dijelom od igrača koji su članovi akademije njihovog saveza. Ekipa su u stvaranju ali se vidi u njihovoj igri da dosta vremena provode zajedno. Danas smo, ipak, mi bili bolji i zasluženo došli do pobjede. Rano smo postigli prvi pogodak, u prvom napadu nastavka duplirali prednost i imali još nekoliko dobrih prilika… Napravili smo dosta promjena u drugom dijelu, dali šansu svim igračima na ove dvije utakmice. Bilo je grešaka u našoj igri ali sam zadovoljan današnjim izdanjem. U narednom periodu moramo pružati još više i igrati još bolje, već od narednog mjeseca kada nas očekuje dvomeč sa selekcijom Albanije, rekao je selektor Perišić.

CRNA GORA – MAKEDONIJA 2:0