Pioniri remizirali sa Makedonijom

Piše: Vladan 919 pregleda Dodaj komentar

Pionirska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je vršnjacima iz Makedonije u prvom od dva prijateljska meča – 2:2.

Veoma jak vjetar dosta je odmogao igračima oba tima, ali su na pomoćnom terenu Trening kampa FSCG ipak viđena četiri gola.

Posebno je bio lijep prvi, za vođstvo ,,sokolića”. U 16. minutu Aleksa Ćetković izveo je slobodan udarac sa nešto manje od 20 metara i pogodio gornji lijevi ugao gola gostiju.

Izjednačio je četiri minuta kasnije Dasmir Elezi, koji je mrežu Filipa Domazetovića zatresao udarcem sa ivice šesnaesterca nakon jedne odbijene lopte.

U nastavku su izabranici Gorana Perišića ponovo došli do vođstva, ovog puta je Dragoljub Radoman bio strijelac, u 65. minutu. Međutim, u samom finišu, Makedonci su došli do remija. Gol za konačnih 2:2 postigao je Viktor Boneski u 68. minutu.

– Bila je ovo vrlo teška i zahtjevna utakmica, jer vjetar nije dozvoljavao da se razvije igra. Iako smo dva puta vodili, odlična selekcija Makedonije je uspjela da se vrati i dva minuta prije kraja drugi put izjednači. Ostaje žal za pobjedom, ali svakako sam zadovoljan viđenim. Odmah krećemo u pripremu druge utakmice, koja je za dva dana sa istim protivnikom, rekao je selektor Perišić.

Sljedeći meč ove dvije ekipe odigraće 25. oktobra na stadionu FK Kom, sa početkom u 11 časova.

Crna Gora – Makedonija 2:2

Strijelci
1:0 – Aleksa Ćetković 16’, 1:1 – Dasmir Elezi 20’, 2:1 – Dragoljub Radoman 65’, 2:2 – Viktor Boneski 68′

Crna Gora: Filip Domazetović, Đorđe Pešukić, Balša Medenica, Aleksa Ćetković, Luka Živković, Damjan Dakić, Tomo Šoć (od 41. Dragoljub Radoman), Nemanja Carević, Mitar Globarević, Bojan Pavićević (od 45. Arnaut Mirteza), Petar Aničić (od 49. Luka Jovićević).

Makedonija: Stefan Tasev, Mirče Stoilov, Blend Zećiri, Enis Buci, Matej Angelov, Dasmir Elezi, Matej Georgijev (od 45. Donart Ibraimi), Mite Mitev, Besar Gudzufi (od 45. Viktor Boneski), Georg Stojanovski (od 45. Mihael Talevski), Dimitar Stojkovski (od 45. Marko Ristov).