Pioniri Crne Gore poraženi, Srbija osvojila “Trofej FSCG”

Piše: Vladan 616 pregleda Dodaj komentar

Pionirska fudbalska reprezentacija Srbije minimalnom pobjedom nad Crnom Gorom osvojila je prvo mjesto na turniru ,,Trofej FSCG“.

,,Sokolići“, koji su sa dvije pobjede turnir završili na drugom mjestu, pružili su veoma dobru partiju i po svemu viđenom zaslužili makar remi. Međutim, u nekoliko navrata nijesu imali dovoljno koncentracije u završnici napada.

Čestitam reprezentaciji Srbije na pobjedi i osvajanju turnira. Pokazali su da su kvalitetna ekipa, taktički veoma obučena. Kod nas je bio prisutan umor, bila nam je ovo treća utakmica u četiri dana, ali smo i pored toga stvorili nekoliko prilika za gol. Ostvarili smo dvije pobjede na turniru, zamalo došli do remija u finalu, tako da mogu biti zadovoljan urađenim prethodnih dana, istakao je selektor Goran Perišić.

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme ,,sokolići“ su imali inicijativu, iz koje su stvorili tri situacije za gol. U 13. minutu Petar Barac je šutirao neometan sa dvadesetak metara, međutim, golman Srbije Stefan Marinković je bio siguran. U 30. minutu Denis Ljuljanović je sa distance šutirao na prazan gol, ali je bio neprecizan. Najbolja šansa u prvom dijelu viđena je u 33. minutu, kada je golman gostiju odbranio udarac Luke Lečića sa desetak metara iskosa.

U samom finišu prvog dijela Srbija je imala dvije izgledne šanse. Prvo je Luka Bubanj bio neprecizan sa nekoliko metara iskosa, da bi ubrzo Mirko Nikolašević pogodio stativu.

Isti igrač bio je precizniji u 45. minutu, čime je, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Crna Gora je nakon toga preuzela incijativu, krenula po izjednačenje, ali nije uspjela da iskoristi svoje šanse. U 51. minutu Matija Marsenić je probao šut sa osam metara, deset minuta kasnije Luka Bubanja je kasnio sa udarcem iz dobre pozicije, da bi isti igrači bili akteri posljednje velike šanse za ,,sokoliće“. Marsenić je u 65. minutu sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa 17-18 metara, golman gostiju je kranjim naporom odbranio, a zatim uspio i da zaustavi šut Bubanje sa nekoliko metara.

U borbi za treće mjesto Bosna i Hercegovina je sa 2:1 savladala Sjevernu Makedoniju.

CRNA GORA – SRBIJA 0:1