Petrovac pobijedio Sutjesku

Piše: Ognjen 664 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Petrovca pobijedili su večeras pred svojim navijačima lidera šampionata, ekipu Sutjeske 1:0, u posljednjem meču 20. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf ove sezone, postigao je Balša Boričić u 57. minutu.

Sutjeska je doživjela drugi poraz ove sezone, ukojoj ima i 15 pobjeda i tri neriješena rezultata.

Pobjede su ranije danas ostvarili i fudbaleri Mladosti, Grblja i Iskre, dok je duel Zete i Budućnosti završen bez pobjednika.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala Dečić 2:0 i upisala sedmi trijumf ove sezone.

Do pobjede došla je golovima Marka Ćetkovića u 57. i Admira Adrovića u 84. minutu iz jedanaesterca.

Iskra je u Danilovgradu savladala Kom Eurozoks 3:0, a do sedme pobjede vodili su je Irfan Šahman golovima u 24. i 84. i Bogdan Milić u 70. minutu.

Grbalj je u Radanovićima, u nastavku u utorak prekinutog meča, pobijedio Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za šesti trijumf ekipe iz Radanovića, postigao je Nikola Popović u 61. minutu.

Zeta i Budućnost igrali su u Golubovcima, u odgođenom meču , neriješeno 1:1.

Povela je Budućnost golom Darka Nikača u 32. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Goran Milojko u 80. minutu.

Sutjeska je, poslije 20. kola, vodeća na tabeli sa 48 bodova i ima 12 više od drugoplasirane Budućnosti.

Zeta je na trećem mjestu sa 29, četvrta je Mladost sa 27, dok bod manje ima petoplasirana Iskra.

U narednom kolu, u srijedu, sastaće se: Budućnost – Mladost, Sutjeska – Iskra, Dečić – Grbalj, Rudar – Petrovac i Kom Eurozoks – Zeta.

Ivanović na čelu liste strijelaca

Golgeter Sutjeske, Igor Ivanović sa devet postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje poslije 20. kola ima napadač Zete, Nikola Krstović, Božo Marković iz Sutjeske, postigao je sedam, a po šest doskorašnji golgeter Budućnosti, Alen Melunović i fudbaleri Mladosti, Marko Ćetković i Admir Adrović.

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Ivan Vuković iz Grblja i napadač Iskre, Bogdan Milić, a četiri puta Milivoje Mrdak (Rudar), Stefan Đorđević (Petrovac), Ivan Racković (Dečić), Iljir Camaj (Dečić), Bojan Božović (Sutjeska), Igor Vujačić (Zeta), Radoš Dedić (Kom), Milivoje Raičević (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost) i
Boris Došljak (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.