Petarda Rusije na startu Mundijala

Piše: Ognjen 859 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Rusije deklasirali su Saudijsku Arabiju sa 5:0 na startu Svjetskog prvenstva.

Duel na Lužnjikiju protekao je u taktički perfektnoj igri domaćina Mundijala, a rivalu nisu ostavili ni najmanju šansu u povoljan ishod.

Iako kompletan tim “zbornaje” zaslužuje čestitke za prikazano na ostvaranju šampionata, posebno vrijedi izdvojiti nastupe Denisa Čeriševa i Aleksandra Golovina.

Igrač Viljareala je sredinom prvog poluvremena zamijenio povrijeđenog Alana Džagoeva, da bi onda svojim majstorskim golovima obradovao 80.000 navijača na stadionu.

Čerišev je prvu magiju izveo u finišu prvog dijela, kada je elegantnim driblingom izbacio iz igre dvojicu defanzivaca Sudijske Arabije, a onda snažnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Bio je to pogodak kojim je Rusija otišla na 2:0, a prethodno je bravu rivala, u ranoj fazi meča, otključao Juri Gazinski poslije asistencije Golovina.

Pitanje pobjednika Rusija je riješila pogotkom Džjube u 71. minutu. Samo nekoliko desetina sekundi ranije je ušao u igru umjesto Fedora Smolova.

Nova majstorija Čeriševa stigla je u prvom minutu nadoknade kada je lijevom spoljnom savladao Al Majufa, da bi konačan rezultat postavio Golovin u 93. minutu iz slobodnog udarca. On je meč obilježio sa pogotkom i dvije asistencije.

U drugom susretu grupe A sjutra će igrati Egipat i Urugvaj.

Rusija – Saudijska Arabija 5:0 (Gazinski 12, Čerišev 43, 91, Džjuba 71, Golovin 93)

RUSIJA (4-2-3-1): Akinfejev – Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov – Gazinski, Zobnin – Samedov, Golovin, Džagoev – Smolov

SAUDIJSKA ARABIJA (4-2-3-1) : Al Majuf – Al Buraik, Os. Havsavi, Om. Havsavi, Al Šahrani – Al Faraž, Otajf – Al Šehri, Al Džasim, Al Davsari – Al-Šahlavi