Per Johanson osvojio Kup sa Bukureštom

Rajko
Piše: Rajko 656 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice CSM Bukurešta osvojile su Kup Rumunije pošto su u finalu savladale Valceu 29-22.

Iskusni švedski strateg i selektor crnogorske ženske rukometne reprezentacije koji je nedavno preuzeo klupu Bukurešta osvojio je i prvi pehar sa moćnom ekipom.

Rukometašice Bukurešta su lako izašle na kraj sa protivnicama kojima su odmah na početku meča jasno stavile doznanja kome će pripasti pehar Kupa.

U prvih 10 minuta meča rezultat je bio 5-2, odmah stečena prednost nastavila je da se uvećava, odličnim napadom, brzom tečnom igrom i solidnom odbranom pa je rezultat na pluvremenu iznosio 15-10.

U drugom poluvremenu su izabranice Pera Johansona održavale prednost i laganim ritmom privele meč kraju za konačnih 29-22.

Rukometašice Bukurešta nastavlju borbu za sljedeći pehar, u Ligi šampiona, u četvrtfinalnom dvomeču protiv ekipe Meca.