Pavićević: Ovo mi je najdraži gol u karijeri

Piše: Vladan 718 pregleda Dodaj komentar

savo pavicevicPreokret Crvene zvezde protiv Napretka (4:1) krenuo je debitantskim pogotkom Sava Pavićevića koji je u finišu prvog poluvremena lijepo poentirao glavom za 1:1.

Crnogorski defanzivac nije u karijeri poslao mnogo lopti u mrežu. Možda je i to razlog što mu je gol na Marakani posebno prirastao za srce.

Ovo mi je najdraži gol u karijeri. U karijeri nisam postigao puno golova, a ovaj nikada neću zaboraviti. Osjećaj je bio nevjerovatan. Gol posvjećujem našim nevjerovatnim navijačima i svojoj porodici. Prvi pogodak u Zvezdinom dresu stigao je u pravom momentu, izjednačili smo na vrijeme, razigrali se u nastavku, dali još tri pogotka i stigli do zaslužene i važne pobjede. Ubijeđen sam da bi okrenuli rezultat i da ja nijesam bio strijelac, ali drago mi je što sam pomogao ekipi da ispuni cilj – dodao je iskusni odbrambeni fudbaler.

Trijumf protiv Kruševljana ekspresno je vratio Zvezdu na čelo Jelen Superlige, doduše samo sa bodom prednosti uoči vječitog rivala – Partizana.

Osjećali smo mali pritisak jer je Partizan prethodno slavio u Kragujevcu i na tren se vratio na prvo mjesto. To je uticalo na slabiji početak protiv Napretka, ali kako je meč odmicao postavili smo stvari na svoje mjesto. Svako je dao svoj maksimum i rezultat nije izostao. Trijumf nas je vratio na vrh tabele. Želimo tu da ostanemo do kraja prvenstva – ističe 33-godišnji štoper Zvezde.

U Srbiji se vodi mrtva trka za titulu. Koliko je realno da vječiti derbi u Humskoj (26. aprila) odluči šampiona?

Već sam odgovarao na to pitanje, ali mi ni sada nije lako da kažem nešto više o tome. Ima još dosta da se igra do derbija, dosta mečeva ostaje i poslije utakmice u Husmkoj. Treba pobjeđivati i prije i nakon derbija. Mislim da taj meč neće prelomiti prvenstvo. Ali, time ne treba da se opterećujemo. Nastojaćemo do derbija da povećamo prednost nad Partizanom. Imamo svoju računicu, imaju i komšije, ali mi gledamo samo u svoje dvorište. Epilog trke za titulu zavisi od nas, jer mi smo lideri – naglašava Pavićević.

Sljedećeg vikenda na Marakanu dolazi Radnički iz Kragujevca kojem je Partizan dao pet golova…

Ne mora to ništa da znači. Siguran sam da nas čeka težak meč, kao što će biti svaki do kraja sezone. Svi protivnički igrači žele da se dokažu protiv nas, svi imaju motiv, što je i normalno. Znam kako to ide jer i ja sam igrao protiv Zvezde i uvijek želio da budem najbolji u tim mečevima. Ipak, sada sam dio ovog kluba i daću sve od sebe kako bi Zvezda uzela titulu – poručio je nekadašnji igrač Hajduka iz Kule, Vojvodine, Kotbusa, Kavale, izrealskih ekipa iz Tel Aviva – Makabija i Hapoela, te kiparskih Omonije i Anartozisa.

Noga je dobro – da pitamo još to?

Imao sam problema sa primicačem dok sam bio sa reprezentacijom, ali sam odigrao drugo poluvrijeme protiv Gane. Izdržao sam svih 90 minuta protiv Napretka, sve je u redu  – zaključio je Pavićević.