Pao je veliki Brazil, Belgija je u polufinalu Mundijala u Rusiji!

Piše: Ognjen 654 pregleda Dodaj komentar

Derbi četvrtfinala na SP-u i najbolja utakmica na šampionatu pripala je Belgiji koja je savladala Brazil sa 2-1.

Junak utakmice iz našeg ugla definitivno je golman Belgije Kurtoa koji je imao fenomenalnih intervencija tokom meča uključujući i presudnu u sudijskoj nadoknadi.

Belgijanci do početne prednosti došli uz mnogo sreće. Šadli je izveo korner, a Fernandinjo, koji je zamijenio suspendovanog Kazemira, pogađa sopstvenu mrežu. Igrao se 13. minut utakmice.

Brazil je u još težoj situaciji bio u 31. minutu. De Brujne je na fenomenalan način krunisao brzu kontru “crvenih đavola”, a veliki posao kod ovog pogotka napravio je asistent Lukaku.

Poslije nekoliko odbranjenih udaraca Marselu, Kutinju i Daglasu Kosti, Kurtoa je konačno kapitulirao u 76. minutu. Smanjio je rezervista Renato Augusto, poslije odličnog dodavanja Kutinja ali to je bio i posljednji gol na ovom meču…

Belgija će u polufinalu igrati protiv Francuske, koja je ranije danas bila bolja od Urugvaja 2:0.

Sjutra će igrati Švedska i Engleska (16h), a zatim Rusija i Hrvatska (20h).

BRAZIL – BELGIJA 1:2 (Renato Augusto 76 – Fernandinjo ag. 13, De Brujne 31)