Pao i Rudar – Grbalj prvi put u finalu Kupa!

Piše: Ognjen 788 pregleda Dodaj komentar

Pehar pobjednika Kupa Crne Gore dobiće novog vlasnika – fudbaleri Grblja eliminisali su aktuelnog pobjednika, ekipu Rudara, i prvi put u istoriji obezbijedili plasman u finale najmasovnijeg takmičenja.

Ekipa Miljana Radovića slavila je u revanšu sa 1:0, golom Milana Zorice u 90. minutu, i nakon 1:1 u Pljevljima prije 14 dana ostvarila veliki uspjeh.

Grbljani će se u finalu 31. maja, sastati sa Sutjeskom, koja je u revavnšu polufinala savladala Iskru u Nikšiću sa 4:3. Ekipa Nikole Rakojevića dobila je prvu utakmicu u Danilovgradu sa 5:0.

Fudbaleri Grblja u potpunosti su kontorlisali dešavanja u revanšu, iako su Pljevljaci sve do finiša imali aktivan rezultat. Gosti, međutim, za 90 minuta nisu stvorili nijednu pravu šansu da savladaju Lazara Carevića.

Domaći su, s druge strane, takođe oprezno ušli u meč, ali su u nastavku, kada je Rudar morao da se otvori, imali nekoliko dobrih šansi da pogode mrežu. Najveću je propustio štoper Nedić, koji je u 72. minut na ubacivanje Šalete Kordića sa metar u naletu prebacio praznu mrežu.

Gosti su u finišu tražili penal, nakon navodnog prekršaja nad Milunovićem, nisu ga dobili, a nisu ni zaslužili da prođu, s obzirom na izdanje u revanšu.

Njihovu eliminaciju potpisao je Milan Zorica, koji se u 90. minutu sjajno probio po desnoj strani, zaobišao i golmana Radanovića i pogodio za 1:0.

Isti igrač imao je u nadoknadi zicer da postigne drugi gol, Radanović je odbranio, ali to nije pomoglo gostima – slavlje Grbljana moglo je da počne.

Zanimljivo je da su Grbljani na putu do finala eliminisali aktuelnog šampiona, ekipu Mladosti, aktuelnog lidera, ekipu Budućnosti, i sada aktuelnog osvajača Kupa, ekipu Rudara.

Revanš između Sutjeske i Iskre bio je formalnost, pa je duel odigran u opuštenom ritmu, uz goleadu.

Gosti su vodili na poluvremenu, domaćini slavili na kraju, uz ukupno sedam golova za plasman Sutjeske u finale nakon tačno 10 godina.

U svojoj jedinoj dosadašnjoj borbi za pehar u Kupu u samostalnoj Crnoj Gori, Sutjeska je 2007. poražena od Rudara sa 2:1.