Pala Rumunija, u četvrtfinalu sa Hrvatskom!

Piše: Ognjen 827 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Rumuniju u kvalifikacijama za četvrfinale 15:5 i plasirala se među osam najboljih ekipa Evropskog prvenstva u Barseloni. “Ajkule” u utorak očekuje veliki derbi sa Hrvatskom za plasman u polufinale Starog kontinenta.

Od starta su izabranici Vladimira Gojkovića nametnuli svoj stil igre, poveli 3:0, a na poluvremenu imali i četiri gola prednosti 6:2. Prednost smo uvećali i u nastavku na 10:4, a posljednju četvrtinu završili ubjedljivo 5:1, za konačnih 15:5.

Crnogorsku selekciju do pobjede vodili su Marko Petković i Aleksandar Radović sa po tri gola, Đuro Radović, Vladan Spaić i Dragan Drašković postigli su po dva, a po jedan Draško Brguljan, Aleksandar Ivović i Saša Mišić.

Crna Gora će u četvrtfinalu, u utorak u 18 sati i 30 minuta, igrati sa Hrvatskom, koja je kao pobjednik grupe izborila direktan plasman među osam najboljih.