Pala je i Srbija – “LAVLJE srce” odvelo u četvrtfinale Svjetskog prvenstva!

Piše: Ognjen 1.1k pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore izborile su plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva!

“Lavice” su danas u Magdeburgu savladale selekciju Srbije rezutatom 31:29 i tako još jednom pokazale izabranicama Ljubomira Obradovića ko se pita u međusobnim okršajima.

Crna Gora će u četvrtfinalu igrati sa Francuskom, koja je eliminisala Mađarsku.

IHF

Prvih desetak minuta igralo se čvrsto, izjednačeno i sa dosta promašaja. Kaća je počistila paučinu sa gola Tomašević sa vođstvo od 4:3 da bi Milena Raičević u narednom pogodila za plus dva i prvi tajm-aut Ljubomira Obradovića.

Nastavili su naši bekovi da “bombama” probijaju mrežu srpskog tima koji dvanaest minuta nije postigao gol. U 15. minutu meča imali smo i pet golova viška 8:3. Pet minuta kasnije razlika je plus 6, a za Kaću nije postojalo adekvatno riješenje.

Na prvu veću pauzu “lavice” su otišle sa prednošću od pet golova 14:9, a prvi dio igre obilježile su Bulatović sa pet, odnosno Radičević sa četiri gola.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju srpske rukometašice ali brzi centri polako postaju specijalnost Crne Gore sa švedskim šmekom. Srpkinje su jurile rezultat, Crna Gora je stvarala kontre i održavala sigurno prednost. Jovanka je čak uspjela i da pogodi sa centra.

U nastavku sličan ritam – na jednoj strani raspucala se Dragana Cvijić, a na drugoj brze reakcije našeg napada i još jedan gol sa centra, ovoga puta mlade Brnović.

Dobrom serijom Srpkinje prilaze na minus tri deset minuta prije kraja – bio je to jedan “prazan hod” naših dama koji je prekinula Ivona Pavićević u 52. minutu.

U 55. minutu ostali smo sa dvije igračice manje u polju što djevojke u bijeloj opremi opet koriste da priđu na samo tri razlike.

Ali lavlje srce naših, hladnokrvnost Jovanke Radičević i lobovi koji su odlika samo velikih igrača u ovako presudnim momentima doveli su nas na još jedan stepenik više ka nečemu o čemu i dalje potajno sanjamo…

Blistala je Jovanka Radičević sa devet golova, Katarina Bulatović je postigla šest, a Milena Raičević i Đurđina Jauković po četiri.

U protivničkoj selekciji, najbolja je bila Dragana Cvijić sa sedam.