Pala i Španija – Crna Gora za trofej sa Mađarskom!

Piše: Ognjen 858 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće u finalu Super finala Svjetske lige! “Ajkule” su nastavile sa odličnim partijama, upisali petu uzastopnu pobjedu, večeras u polufinalu nad Španijom 10:8. Izabranivi Vladimira Gojkovića u velikom finalu u Budimpešti igraće u subotu od 19.45h sa domaćinom Mađarskom.

Prvi gol na meču djelo je Mlađana Janovića, izjednačio je Kabanjas sa igračem više. Peterac za “ajkule” iskoristio je Ivović, do kraja prve dionice bilo je pet minuta. Sjajnim gol Munariz je donio novo izjednačenje Španiji. Igrača više koristimo i mi, Đuro Radović pogađa za 3:2. U posljednjim sekundama imali smo igrača više, ali ga nijesmo iskoristili.

Drugu četvrtinu otvorili su Španci, pogodio je Tahul za 3:3. Na tri minuta do kraja, perfektan lob Janovića za vođstvo od 4:3. U sljedećem napadu peterac za “furiju”, iskoristio ga je Perone za 4:4. U posljednjim sekundama pogađa Đurđić, na poluvremenu “ajkule” su imale prednost 5:4.

Gol Đura Radovića, iznenadio je golmana Španije, za vođstvo od 6:4. Ponovo Radović koristi igrača više i pogađa za plus tri. Sa igračem više Maljarak smanjuje na dva ipo minuta do kraja dionice, a šest sekundi prije kraja kontru je isplivao Ivović, odlično mu je asistirao Radović za 8:5.

Perone je smanjio na startu posljednjeg perioda igre na 8:6, ali večeras odlični đuro Radović svojim četvrtim golom vraća tri gola prednosti. Munariz sa igračem više smanjuje, na dva ipo minuta do kraja na 9:7, a Perone pogađa za 9:8. Preiciznim udarcem Đurđić vraća prednost od dva gola,

Crna Gora – Španija 10:8 (3:2, 2:2, 3:1, 2:3)

Sudije: Vojvodin (Rus), Aleksandresku (Rum). Igrač više: Crna Gora 8 (4), Španija 12 (4). Peterci: Crna Gora 1 (1), Španija 1 (1)

Crna Gora: Lazović, Draško Brguljan, Banićević, Petković, Vidović, Đuro Radović 4, Mlađan Janović 2, Đurđić 2, Ivović 2, Mišić, Drašković, Spaić, Kandić.

Španija: Pinedo, Munariz 2, Granados, Del, Kabanjas 1, Larumbe, Fernandez, Espanjol, Taul 1, Perone 3, Maljark 1, Bustos, Behar.