Pa kakva šteta – muški poraz naših “LAVICA”!

Piše: Ognjen 723 pregleda Dodaj komentar
Foto - EHF

Odlična, hrabra, muška partija podmlađenih ”lavica” uprkos porazu na startu Evropskog prvenstva u Švedskoj.  Crna Gora je na otvaranju šampionata Starog kontinenta u posljednjim sekundama sa sedmerca poražena od favorizovane Danske 22:21.

I boli kada tako herojsku igru ne krunišete makar bodom ali prosto nismo uspjeli osmisliti posljednji napad a nove šanse nije bilo.

“Lavice” su povele već u prvom napadu preko Itane Grbić koja je zatim iznudila sedmerac koji promašuje Đina Jauković. Suzana Lazović vraća nam vođstvo, igramo odlično u tim momentima ali i promašujemo još jedan sedmerac što Danska koristi da pređe u vođstvo od 3:2. Treći gol za naš tim daje Đina Malović ali Dankinje se nakon toga bude i preko Jorgensen dolaze do tri gola prednosti 7:4. Bježi nam Danska na 9:4. Golovi Voler i Jensen, serija od pet golova rivalki, koju prekida Malović. Uzvraća Jorgensen sa sedmerca. Gol i za naše sa sedmerca, nakon dva promašaja Majda je uzela odgovornost i pogodila za 6:10. Probudila se Milena Raičević i nakon sjajne solo akcije smanjila rezultat. A onda razgoropađene djevojke u “crveno bijeloj” opremi ponajviše zahvaljujući Jorgensen odlaze na čak plus 6 – 13:7. Sjajna je u tim momentima bila i golmanka Toft sa pet odbrana. Ipak, finiš poluvremena koji hrabri – hrabrost Milene Raičević, par skinutih zicera Nenezić, realizacija sa sedmeraca Majde Mehmedović. Ostaje 14:11 za Dansku nakon prvog poluvremena. Moglo je biti i manje, ali Mehmedović nije iskoristila sedmerac u posljednjim trenucima poluvremena.

A onda u nastavku furiozna igra naših djevojaka. U 36. minutu Raičevićka donosi izjednačenje 14:14. Nilsen odmah posle tajm-auta vraća Dansku u vođstvo, ali Mlena kaže ne – novi gol nakon sedmerca i izjednačenje a onda i za vođstvo – rađa se neka nova energija u našem timu u tim momentima. Odbrana na visokom nivou.

Upravo nakon perioda odlične igre dolazi i do pada kod naših djevojaka – sve to koriste protivnice i stižu na plus 2 (19:17). A onda tu seriju prekida Majda Mehmedović vrlo lijepim lob udarcem. I upravo Majda iz kontre donosi poravnanje, 50 minut, na semaforu 20:20. Nastavilo se greškama i promašajima na obije strane uz jedan gol Danske. Skinula je Ljubica fenomenalno zicer u momentu kad je Danska mogla i da ode na plus 2. Đina hrabro donosi izjednačenje ali nažalost pravimo faul i primamo gol iz sedmerca – krivac je Jorgensen, Crna Gora gubi meč.

I šteta, zaista velika šteta jer ove djevojke pokazale su zašto im selektor Adžić vjeruje, pokazale su dozu neiskustva, promašile neke sedmerce koji su im mogli možda omogućiti mirniju završnicu ali kapa dolje – ovo je “muška” igra i ove heroine ne smiju da padnu.

Češka je iznenadila Mađarsku, sve je moguće, večeras smo bili blizu još jednog velikog iznenađenja. Vidjećemo da li možemo već u narednom meču kada od 18 i 30 u srijedu igramo upravo protiv Čehinja.

Sedam golova protiv Danske postigla je Milena Raičević i dokazala da može biti lider ove reprezentacije, pet Majda Mehmedović, po tri Đurđina Malović i Suzana Lazović, dva Itana Grbić, a jedan Jelena Despotović.

U danskom timu najefikasnija je bila Stine Jorgensen sa devet pogodaka, uz samo jedan promašaj.