Piše: Ognjen 176 pregleda Dodaj komentar
Fudbaleri Otranta / Foto: tvteuta.me

Kompletno 32. kolo Telekom 1. CFL odloženo je danas jer je cijeli tim FK Budućnost morao u samoizolaciju zbog koronavirusa, ali su zato drugoligaši bili u punom pogonu. Igralo se u Kotoru, Plavu, Podgorici, Ulcinju i Budvi.

Lider Dečić sačuvao je 12 bodova prednosti u odnosu na Bokelj, a osmoplasirana Drezga sačuvala je plus četiri u odnosu na deveti Lovćen u borbi za opstanak – to je epilog dva duela ekipa sa vrha i dna, koja su završena remijima.

Dečić i Lovćen igrali su 1:1 u Budvi, a istim rezultatom završen je i duel Bokelja i Drezge u Kotoru.

Cetinjani još vjeruju u opstanak, iako je sva manje do kraja, a nadali su se da će u ovom kolu uhvatiti dodatni priključak.

Tim Duška Vlaisavljevića poveo je protiv lidera već u 3. minutu golom Petra Čavora, koji je glavom sa prve stative proslijedio loptu u mrežu, ali su Tuzani izjednačili u 38, kada je precizan bio Kristijan Vulaj.

U nastavku, po očajnom terenu, očajna igra Cetinjana, ali i jedna dobra prilika koju je propustio rezervista Nikola Mudreša.

U Kotoru, Bokelj je išao ka pobjedi protiv Drezge nakon gola Boška Guzine u 39. minutu, ali su do iznenačenja i vrlo značajno boda gosti stigli pogotkom Gorana Burzanovića u 65. minutu.

Dečić ima 12 bodova više od Bokelja, ali je najbliži pratilac lidera sada Jezero!

Ekipa iz Plava preuzela je drugu poziciju na tabeli sa 10 bodova manje od lidera i napravila veliki korak u borbi za baraž pobjedom nad Jedinstvom na neutralnom terenu u Podgorici – 0:1.

Trijumf timu Milije Savovića donio je Božo Osmajić u nadoknadi prvog dijela.

Ibar je na neutralnom terenu u Berama bio bolji od Arsenala sa 2:1, dok je posljednjeplasirani Otrant-Olimpik napravio veliki preokret i nadoknadio tri gola minusa kod kuće protiv Mornara za pobjedu nade – na poluvremenu je bilo 0:3, na kraju 4:3.

Tri gola za domaće postigao je Ljamović, uključujući i odlučujući i drugom minutu sudijskog dodatka, a jedan Divanović. Za Mornar su u prvom poluvremenu pogađali Vukmarković, Bulatović i Pešukić.

Ulcinjani imaju 10 bodova manje od Drezge, koja je u zoni spasa.

U 19 sati počeo je meč u Podgorici između Jedinstva i Jezera.