Osma uzastopna pobjeda Sutjeske, samo bod za Budućnost

Piše: Reprezentacija.me 772 pregleda Dodaj komentar
Foto - Savo Prelević

U dva rekorda u istom danu, i ubjedljivijim trijumfom u Pljevljima protiv Rudara, Sutjeska je nastavila pobjednički pohod u Telekom Prvoj ligi – izabranici Nikole Rakojevića su savladali Rudar u gostima sa 3:0, i stigli do osmog uzastopnog trijumfa u prvenstvu.

Nikšićki tim je do ukupno 13. trijumfa ove sezone (ima i tri remija), došao je golovima Boža Markovića u četvrtom, Bojana Božovića u 49. i Luke Merdovića u drugom minutu sudijske nadoknade.

Sutjeska je, ujedno, uvećala prednost na tabeli na 13 bodova u odnosu na Budućnost, koja je igrala bez golova u Petrovcu.

Nikšićani su uspješan dan zaokružili i sa dva rekorda. Oborili su rekord Grblja iz sezone 2012/13, od 845 minuta bez primljenog gola, za šta im je bilo potrebno da sačuvaju mrežu do 8. minuta utakmice u Pljevljima.

Oni su, međutim, i desetu utakmicu zaredom završili bez primljenog gola, pa novi rekord sada iznosi 928 minuta (posljednji gol primili su 9. septembra, protiv Grblja, u 6. kolu).

Novi rekorder je i Vladan Giljen, koji je pretekao je Miletu Radulovića iz Grblja, vlasnika prethodnog rekorda (845 minuta) – Giljenov rekord nesavladivosti je sada 913 minuta.

Pobjedu u gostima ostvarila je Iskra, koja je u Radanovićima savladala Grbalj 1:0 i upisala petu pobjedu ove sezone. Odlučujući pogodak postigao je Filip Kukuličić u devetom minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Dečića i Kom Eurozoxa, koji su u Tuzima igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Ivana Rackovića u 14, a konačan rezultat postavio je Marko Kažić u 39. minutu.

U posllednjem meču ovog kola, sjutra u 13 sati u podgoričkom naselju Stari aerodrom, sastaće se Mladost i Zeta.