Oslabljeni Jadran izgubio od Breše

Piše: Ognjen 275 pregleda Dodaj komentar

Oslabljeni Jadran italijanskoj Breši pružio je solidan otpor u porazu od 11:6 (4:1, 1:2, 2:0, 4:3) na startu drugog turnira vaterpolo Lige šampona.

Novljani su početkom druge četvrtine gubili 5:1, ali su se do odmora vratili sa dva brza gola Danila Radovića (sa igračem više). Raspoloženi Petar Tešanović (9 odbrana i peterac za 16 minuta) pomogao je ekipi da drži korak sa iskusnim rivalom, koji je podbacio u napadu u periodu od trećeg minuta druge do četvrtog minuta treće dionice. Dug post za 6:3 prekinuo je Đito sa igračem više, a nesmotrenost Novljana kaznio je Alesiani za ,,plus 4” – 18 sekundi prije kraja ove četvrtine. Napadački ritam od sredine treće četvrtine Breša je nastavila u posljednjih osam minuta. Seriju je produžio Di Soma preciznim udarcem sa pet metara (8:3), a minut kasnije Dolće je pogodio za najveću prednost 9:3. Na tri minuta prije kraja meča Jadran je prišao na ,,minus 3” golovima Konstantina Averke (dva puta) i Martina Gardaševića (sa igračem više). Tačku na meč stavio je Maro Joković sa dva vezana gola.

Radović i Averka postigli su po dva gola, a kapiten Petković i Gardašević po gol. Tešanović je upisao 15 odbrana.

Šampion Crne Gore za za drugi turnir LŠ nije mogao da računa na Đura Radovića, Dušana Banićevića, Dimitrija Obradovića i Nikolu Brkića, zbog povreda i bolesti.

Jadran sjutra (19 h) igra sa Barselonetom.