Organizovana Švajcarska se dostojno suprotstavila Brazilu

Piše: Rajko 676 pregleda Dodaj komentar

U drugom meču grupe E koji se igrao na Rostov Areni reprezentacije Brazila i Švajcarske odigrale su neriješeno 1-1.

Brazil je došao u Rusiju kao glavni favorit za osvajanje Mundijala.

Kvalifikacije su odradili superiorno, na prijateljskim utakmicama djelovali perfektno.

Međutim, prva utakmica na Svjetskom prvenstvu u Rusiji nije izgledala tako uvjerljivo. Nasuprot Brazila, sa druge strane je bila Švajcarska za koju su mnogi smatrali da će biti solidan trening partner moćnoj ekipi Nejmara i društva.

I početak meča je davao neke naznake da bi to tako moglo i da bude. Kutinjo je u 20. minutu prelijepim pogotkom otvorio meč i činilo se da će Brazil nakon toga rutinski “odraditi” meč.

Švajcarce ipak taj gol nije pokolebao. Nastavili su organizovano, jako, energično da se suprotstavljaju Brazilcima.

Vladimir Petković, selektor Švajcarske reprezentacije, odlično je taktički postavio svoj tim koji nije dozvoljavao “kariokama” da se rasplešu po terenu i zaigraju svoju igru.

U 50. minutu je Zuber bio najvisočiji u skoku, u petercu Brazila i glavom zatresao mrežu golmana Alisona za 1-1.

Brazilci cu se malo trgli, pokušali da zaigraju jače i organizovanije ali sa druge strane Švajcarci nisu popuštali svih 90 minuta susreta.

I statistika je pokazala kakav su meč odigrali reprezentativci Švajcarske. U mnogim segmentima su veoma dobro parirali, na papiru mnogo moćnijoj reprezentaciji.

Krajnji rezultat je na kraju, po mnogima neočekivano, bio 1-1.