Omladinska reprezentacija u elitnoj rundi

Piše: Vladan 687 pregleda Dodaj komentar

Šesti put u dosadašnjih sedam pokušaja, peti pod komandom Aleksandra Miljenovića, omladinska reprezentacija Crne Gore plasirala se u elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, među 28 najboljih reprezentacija u Evropi.

Kontinuitet dobrih rezultata nastavljen je nakon dramatičnog, posljednjeg kola grupe 2 preliminarne runde kvalifikacija, koja je igrana u Hrvatskoj, u Istri.

Crna Gora je danas u odlučujućem meču savladala Kazahstan u Poreču sa 2:1, što joj je bilo sasvim dovoljno za drugo mjesto u grupi i prolaz dalje, nakon ubjedljive pobjede nad Mađarima prije tri dana (3:0).

Stvari, međutim, nisu išle baš tako glatko, pošto su Miljenovićevi izabranici na poluvremenu gubili sa 1:0. Kako je u isto vrijeme i Hrvatska gubila od Mađarske istim rezultatom, ekipa Aleksandra Miljenovića je u tom momentu bila van elitne runde…

Sve je ipak krenulo na bolje čim je počeo nastavak – igrao se 53. minut kada je Momčilo Rašo izjednačio na 1:1. Kako je Hrvatska otrpilike u istom trenutku izjednačila protiv Mađarske u Puli na 1:1, Crna Gora je odjednom bila “unutra”…

I remi je tada bio dovoljan za drugo mjesto, ali se Stefan Vukčević i drugovi nisu kockali, već su golom rezerviste Bojana Vukićevića u 73. minutu osigurali plasman u elitnu rundu kvalifikacija, koja će se igrati na proljeće.

Krajnji epilog grupe 2 – Hrvatska sa sedam i Crna Gora sa šest bodova prošli su dalje, otpali su Mađarska sa četiri i Kazahstan bez bodova.