Omladinci slavili u Albaniji

Piše: Reprezentacija.me 941 pregleda Dodaj komentar

omladinciOmladinska reprezentacija Crne Gore savladala je odgovarajuću selekciju Albanije rezultatom 2:1 u drugom prijateljskom susretu odigranom u Tirani.

Izabranici Aleksandra Miljenovića brzo su zaboravili prvi meč i težak poraz od istog protivnika, odigrali veoma dobro i upisali zasluženu pobjedu, koja je mogla biti i ubjedljivija da su napadači naše selekcije imali više koncentracije u završnici.

Prva prilika na meču viđena je u 16. minutu kada je Rudović nakon dodavanja Ćosića sa osam metara uputio odličan udarac koji je golman domaćih uspio da zaustavi. Kazna za propuštenu priliku stigla je samo dva mintua kasnije – Imeri je izveo prekid sa desne strane, pronašao u kaznenom prostoru Sujkua koji je glavom zahvatio loptu i poslao je iza leđa Ličine.

Uslijedila je brza reakcija naših omladinaca koji su u 22. minutu došli do izjednačenja – Pepić je fenomenalnim pasom “pocijepao” odbranu Albanije i ostavio Žarka Grbovića jedan na jedan sa golmanom Đonikom. Vezista naše selekcije akciju je završio preciznim udarcem lijevom nogom sa desetak metara.

Šest minuta nakon izjednačujućeg pogotka “sokolići” su imali priliku da preokrenu rezultat, ali je Rudović nakon proigravanja Cmiljanića iz izgledne pozicije šutirao pored gola. Do odlaska na odmor viđena je još jedna prilika pred golom Albanije – Grbović je, nakon dodavanja Cmiljanića, sa par metara umjesto mreže pogodio golmana protivničke selekcije.

Promašaje iz prvog poluvremena uspio je da ispravi Žarko Vilotijević u 66. minutu susreta, koji je mrežu protivnika zatresao udarcem sa par metara nakon odličnog prodora po desnoj strani i još boljeg dodavanja Mirnesa Pepića.

Jedinu priliku u drugom dijelu selekcija Albanije imala je dva minuta prije kraja susreta, ali je Prendi iz odlične pozicije šutirao pored gola.

Selektor Miljenović je nakon susreta istakao da su njegovi izabrabici odigrali jako dobru utakmicu.

– Danas smo odigrali jako dobru utakmicu, u kojoj je dobru igru ispratio i rezultat. Ono što me radjue jeste da smo pored dva postignuta gola imali još nekoliko stopostotnih prilika, što pokazuje da sa napadačkim ambicijama ulazimo u svaku utakmicu. Raduje me i to što je nekoliko mlađih igrača koji su danas dobili šansu u potpunosti opravdalo poziv, čime su se nametnuli za sljedeće akcije. Dobro je i što smo godinu završili pobjedom tako da možemo da sa puno optimizma čekamo elitnu rundu kvalifikacija, rekao je selektor Miljenović.

Albanija – Crna Gora 1:2