Omladinci sa tri pobjede u elitnu rundu

Piše: Ognjen 744 pregleda Dodaj komentar

Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Kipar rezultatom 6:3 u meču posljednjeg kola preliminarne runde kvalifikacija za U19 Evropsko prvenstvo.
Izabranici Aleksandra Miljenovića upisli su tri pobjede na turnir u Gruziji. Redom su padali Gruzijci (2:0), zatim Rumuni (1:0) i na kraju Kiprani uz šest potignutih golova. Društvo našim omladincima u elitnoj rundi praviće selekcije Gruzije koja je upisala dvije pobjede i sa šest bodova osvojila drugo mjesto u grupi.

Današnji duel obilježila je otvorena igra na obije strane, koja je rezultirala sa čak devet pogodaka i velikim brojem prilika pred oba gola. Tokom 90. minuta viđeno je 17 udaraca u okvir gola od kojih su 13 uputili naši igrači, što najbolje govori o igri našeg tima u ovom meču.

Iako je meč završen pobjedom naše selekcije, Kiprani su prvi pronašli put do protivničke mreže – loptu iza leđa našeg golmana poslao je Pavlos Kristodulu koji se našao na pravom mjestu nakon udarca Frakua i odbijene lopte.

Miljenovićevi izabranici nisu dugo oklijevali da odgovore, pa je Rudović u 26. minutu zaprijetio iz slobodnog udarca da bi samo minut kasnije Vujnović donio izjedančenje koji je pogodio mrežu odličnim udarcem sa 25 metara. “Sokolići” su do odlaska na odmor uspjeli da preokrenu rezultat – dodavanje Andrije Vukčevića udarcem sa osam metara u pogodak je pretvorio Oliver Šarkić.

U trećem minutu nastavka Haralamups je preciznim udarcem sa desetak metara krunisao solo prodor i postigao izjednačujući pogodak za Kiprane.

Uslijedio je period velike ofanzive našeg tima koji je kurnisan pogotkom Anđela Rudovića. Naš napadač je u 56. minutu susreta iz drugog pokušaja uspio da savlada Kristodulua. Isti igrač je u 77. minutu još jednom bio bolji od protivničke odbrane – udarac Rudovića sa desetak metara nakon dodavanja Cmiljanića bio je neuhvatljiv za kiparskog čuvara mreže. Peti pogodak za naš tim došao je u 84. minutu nakon dodavanja Andrije Vukčevića i rutinske realizacije Cmiljanića.

U sudijskoj nadoknadi vremena Jorskog Kristodulu je smanjio prednost našeg tima, da bi već u sljedećem napadu Stefan Milošević postavio konačan rezultat susreta sjajnim udarcem sa 20 metara nakon solo prodora.

I ova utakmica je protekla u potpunoj dominaciji naše selekcije. Iz rezultata susreta vidi se da nismo ušli sa bilo kakvim kalkulacijama, jer nam je i remi odgovarao, već smo od prvog minuta krenuli agresivno sa ciljem da trijumfujemo i u ovom susretu. Ne bih više komentarisao jer rezultat i statistika sve govore, ali bih i treć i put u ovih šest dana uputio sve čestitke igračima i kolegama iz stručnog štaba za ostvareni rezultat. Naravno da me raduje što smo do elitne runde, a ovo je peti put da smo se plasirali, došli na ovako impozantan način sa tri pobjede i osvojenim prvim mjestom, što nam omogućava povoljniji žrijeb za narednu rundu“, rekao je Miljenović.