Omladinci poraženi od Bjelorusije

Piše: Vladan 855 pregleda Dodaj komentar

Mlađa omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 od selekcije Bjelorusije u prijateljskom meču koji je danas odigran na Trening kampu FSCG u Podgorici.

Naša mlađa omladinka selekcija prikazala je dva lica u današnjem susretu. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo “sokolićima”, koji su pored pogotka stvorili nekoliko dobrih prilika, dok su u drugom dijelu dozvolili protivniku da diktira tempo i dva puta pronađe put do mreže našeg gola.

Prvi napad na meču donio je i prvu priliku – sjajnim dubinskim pasom Petrović je ostavio Perovića samog sa golmanom Bjelorusije, ali je naš napadač napravio potez više i omogućio protivniku da sačuva mrežu.

Propušteno u prvom Perović je nadoknadio u 24. minutu kada je nakon odlične solo akcije, tokom koje je iz igre izbacio nekoliko protivničkih igrača, preciznim udarcem sa 14 metara matirao Kuršubadzea. Do odlaska na odmor “sokolići” su uputili još nekoliko udaraca ali je golman Bjelorusije uspio da odbrani svoj gol.

Na samom startu nastavka Peroivć je još jednom pokuša da savlada Kuršubadzea ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora bio nedovoljno precizan.

Bjelorusi su do izjednačenja došli nakon šest minuta igre preko Hramike koji je matirao Vuksanovića jakim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Samo tri minuta kasnije, gosti su iskoristili grešku naše odbrane i došli do potpunog preoreta – strijelac pobjedonosnog gola bio je Besmertni.

Do kraja susreta naša selekcija je pokušala da dođe do izjednačenja preko Perovića i Burzanovića, ali je protivnički golman u oba navrata lako zaustavio pokušaje “sokolića”.

– Obzirom da je prvo okupljanje selekcije, da prvi put igramo u ovom sastavu i da smo imali nekoliko debitanata bilo je za očekivati da će biti oscilacija u igri. Prvo poluvrijeme smo odigrali korektno, imali prednost i pored postignutog propustili još nekoliko izglednih šansi. U drugom dijelu vrlo rano, u kratkom periodu i olako smo primili dva gola, što ne bi trebalo da se dešava bez obzira što je prvo okupljanje i što ekipa nije uigrana. Naravno da je ekipa bila puno oslabljena zbog izostanka nekoliko standarnih igrača ali je ostvaren osnovni cilj kada su ovakve utkamice u pitanju, da vidimo vrline i mane pozvanih igrača, rekao je Miljenović.

Isti rivali odmjeriće snage u četvrtak, 19. marta na Trening kampu FSCG sa početkom u 15.00 časova.

Crna Gora – Bjelorusija 1:2