Omladinci bolji od Srbije

Piše: Vladan 890 pregleda Dodaj komentar

omladinciOmladinska reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Srbije rezultatom 2:1 u prijateljskom meču odigranom juče u Staroj Pazovi.

Meč koji je igran na terenu Trening kampa Fudbalskog saveza Srbije riješen je već u prvom poluvremenu, kada su mrežu domaćina pogodili Ilinčić i Karadžić. „Orlići“ su u finišu susreta uspjeli da umanje prednost našeg tima preko Milinković-Savića.

Oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih igrača, izabranici Aleksandra Miljenovića diktirali su tempo igre u prvom dijelu susreta, u kojem su pored dva postignuta pogotka imali još nekoliko prilika da ugroze gol protivnika. Naši omladinci do prednosti su došli nakon 28. minuta igre i odlične akcije Ćosića i Ilinčića, koju je vezista „sokolića“ rutinskim udarcem pretvorio u pogodak.

Na drugi gol čete Aleksandra Miljenovića čekako se sedam minuta – sjajnu akciju Ilinčića i Grbovića preciznim udarcem krunisao je Vladan Karadžić.

Selekcija Srbije je u nastavku susreta bila za nijansu bolji protivnik pa je u samom finišu uspjela da umanji prednost našeg tima. U velikoj gužvi u kaznenom prostoru naše selekcije najbolje se snašao Milinković Savić i poslao loptu iza leđa Kordića.

Obično kad su prijateljske utakmice u pitanju rezultat mi nije u prvom planu. Ali, pošto nam se bliže kvalifikacije rezultat današnje utakmice je itekako bitan jer smo pobijedili ekipu čija je omladinska reprezentacija prvak Evrope i koja je po rejtingu u samom vrhu evropskog omladinskog fudbala. Potpuno sam zadovoljan kada je igra našeg tima u pitanju, jer su igrači pokazali veliku želju, borbenosti i zalaganje i pokazali da se imamo čemu nadati na kvalifikacionom turniru. Naravno, bilo je i grešaka i njih ćemo nastojati da ispravimo“, rekao je Miljenović.

Srbija – Crna Gora 1:2

Strijelci: Ilinčić u 28. i Vladan Karadžić u 35. minutu za Crnu Goru, Sergej Milinković-Savić u 81. minutu za Srbiju.

Srbija: Rastko Šuljagić, Nemanja Jakšić (Branko Jovanović), Nemanja Antonov, Sergej Milinković Savić, Milan Jokić (Miloš Zukanović), Nikola Maraš, Veljko Simić (Danilo Pantić), Saša Zbjelar, Stefan Ilić (Andrija Živković), Milan Spremo (Georgije Ilić), Srđan Babić.

Crna Gora: Marko Kordić, Andrija Vukčević, Danilo Šarkić (Miloš Milović), Marko Kažić (Ivan Prančić), Idriz Toskić (Ilija Tučević), Marko Ćosić, Mirnes Pepić (Stefan Nedović), Vladan Karadžić (Lazar Lalošević), Nemanja Cavnić (Jovan Baošić), Marko Ilinčić, Žarko Grbović (Milan Vušurović).